Avukat İlker Atamer, sahibi olduğu hukuk bürosunun internet sitesinde yaşanan 80 saatlik kesinti nedeniyle mağdur olduğunu belirterek hosting (yer sağlama) şirketine açtığı tazminat davasını kazandı.

KPSS Önlisans giriş belgeleri yayımlandı KPSS Önlisans giriş belgeleri yayımlandı
Avukat İlker Atamer, 2013’ten beri www.atamer.av.tr alan adıyla yayın yapan avukatlık bürosunun internet sitesi için Equinix Turkey Enterprises Data Merkezi Üretim İnş. San. ve Tic. A.Ş.’den yer sağlama (hosting) hizmeti almaya başladı. 2018 Ekim ve Kasım ayına kadar kısa süreli kesintiler dışında ciddi bir sorun yaşamadı.

'AYIPLI HİZMET VERDİ'

1 Ekim 2018 günü itibarıyla www.atamer.av.tr alan adlı internet sitesinde birkaç gün boyunca devam eden sık ve uzun süreli kesintiler yaşanmaya başlandı. Sitenin 1-4 Ekim 2018 arasında 80 saati aşkın bir süre yayında olmaması üzerine Av. İlker Atamer ‘ayıplı hizmet ve haksız fiil’ gerekçesiyle hosting hizmeti aldığı firma hakkında dava açtı. Dilekçede, 1 Ekim-1 Kasım 2018 arasında kesintilerin yaşanmaya devam ettiği belirtildi. İstanbul 8’inci Asliye Hukuk Mahkemesi’ne sunulan dava dilekçesinde, “Davalının ayıplı hizmeti sonucu internet sitesinin hosting kesintisiyle yayından kalktığı süreç boyunca maddi zarara uğrandığı gibi prestij kaybı ve mesleki itibarının sarsılması nedeniyle manevi olarak da zarara uğranmıştır” denildi. Dilekçede, 1 Ekim -1 Kasım 2018 tarihleri arasında kesintilerin devam ettiği belirtildi.