Kayseri'de 8 yıl önce evinde pompalı tüfekle öldürülen Cemal Uzun'un (40) cinayet şüphelisi olarak geçen yıl tutuklanan kardeşi Nuri Uzun’un (38) yargılandığı davada, olay sırasında yaralanan maktulün kızı Adeviye H., yine ifade değiştirdi. O dönem babasının eve giren hırsızlar tarafından öldürüldüğünü söyleyen, geçen yıl verdiği ifadesinde ise kavga ettiği babasının kendisini bıçakladığını, eve gelen amcasının elinde tüfek gördüğünü ifade eden Adeviye H., mahkemede, "Amcam 3 aydır suçsuz yere hapiste. Amcamın başını yaktım. Yalvarırım, tahliye edin" dedi.

Son model araçta yeni vurgun taktiği Son model araçta yeni vurgun taktiği


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

Sarıoğlan ilçesi Palas Mahallesi'nde 3 Haziran 2014’te Cemal Uzun, evinde pompalı tüfekle vurularak öldürüldü. Olay tarihinden 2 hafta önce nişanlanan kızı Adeviye (15) ise kolundan ve karnından bıçaklandı. Tedavisinin ardından sağlığına kavuşan Adeviye, ifadesinde kar maskeli kişilerin altınlarını çalmaya kalkıştığını bu sırada kolundan ve karnından bıçaklandığını, odasından çıkan babasının da çıkan arbedede vurularak öldürüldüğünü söyledi. O dönem olayla ilgili yürütülen soruşturmada şüphelilere ulaşılamadı.

'BENİM OLAYLA HİÇBİR ALAKAM YOK'

İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, 2021 yılında dosyayı yeniden açtı. Kayseri genelinde bine yakın kişiyle yüz yüze görüşen ekipler aile bireyleri üzerinde yoğunlaştı. Olay sırasında bıçaklanan sonraki dönemde ise evlenen Adeviye H., ifadesinde, “Babam, nişanlım ile uygunsuz konuşmalarımı duydu. Ardından kavga etmeye başladık nişanda takılan altınları istedi sonra da nişanı atacağını söyledi. Tekme attım. O da beni bıçakladı. Sonra Amcam sesi duyunca geldi. Holde babam ile konuşup bir odaya kilitledi. Ardından da amcamın elinde bir tüfek gördüm” dedi.