• BIST 107.352
 • Altın 151,680
 • Dolar 3,6567
 • Euro 4,3039

  7 Eylül'e kadar süre verdi

  05.09.2009 09:20
  BAŞI kesilerek öldürülün Münevver Karabulut'un babası Süreyya Karabulut ile cinayet zanlısı Cem Garipoğlu'nun amcası Hayyam Garipoğlu arasında para pazarlığına aracılık eden ve her iki tarafla yaptığı görüşmeleri gizli kameraya çeken Cemil Baran, Hayyam G
  7 Eylüle kadar süre verdi
  7 Eylül'e kadar süre verdi 7 Eylül'e kadar süre verdi 7 Eylül'e kadar süre verdi

  Süreyya Karabulut ile yaptıkları görüşmeyi içeren bir kasetin Hayyam Garipoğlu tarafından çalındğını iddia eden Baran, “Verdiğim tarihe kadar benimle yaptığı gizli görüşmeleri açıklamazsa, ben görüşmelerimizi içeren kasetleri tek tek basına vereceğim” diye konuştu. Üzerinde araba anahtarlığı, saat, kalem şeklinde toplam 18 gizli kayıt cihazı bulunduğunu söyleyen Baran, “Süreyya Karabulut'un bu parayı kabul etmesinde benim rolüm büyük. Bu nedenle vicdan azabı duyuyorum” dedi.

  Kendisinin Gaziantep'te yayınlanan Güneydoğu Gazetesi'nin ortağı ve istihbarat şefi olduğunu belirterek, basın kartını göstereren Cemil Baran, Süreyya Karabulut'la özel bir kanalda yayınlanan Müge Anlı'nın programında tanıştığını söyledi. Karabulut'la görüşmeleri sırasında kendisine maddi sıkıntılardan bahsettiğini söyleyen Baran, “Bir gün bana 'Başbakan beni kabul etmiyor' dedi. Ben de kendisine Başbakan ve danışmanıyla görüştürüceğime söz verdim. Bu arada tanıdıklarıma haber verdim. Benim Süreyya Karabulut'la samimi olduğumu herkes gördü. Bu sırada Hayyam Garipoğlu'nu Süreyya Karabulut'la görüştürmem için aracılar geldi. Zincirin ilk halkası Hayyam Garipoğlu, ikincisi avukatı, üçüncüsü Ahmet isimli kişidir. Dördüncüsü ise E. adlı kişidir. Bu kişi bana Hayyam Garipoğlu'nun Süreyya Karabulut'un saçma saçma konuştuğunu, maddi manevi yardım etmek istediğini söyledi. Ben de Süreyya Karabulut ile görüştüm. Süreyya Karabulut'un para kabul etmesinde benim çok büyük rolüm var. Bu konuda vicdan azabı da duyuyorum” dedi.

  CEM ERMENİSTAN'DA

  Münevver Karabulut"un babası Süreyya Karabulut ile cinayet şüphelisi Cem Garipoğlu´nun amcası Hayyam Garipoğlu arasında para pazarlığına aracılık eden Cemil Baran, ilginç açıklamalarda bulundu. Baran, “Süreyya Karabulut"un parayı kabul etmesinde benim rolüm büyük. Bu nedenle vicdan azabı duyuyorum” diye konuştu. Baran şunları anlattı: “Hayyam Garipoğlu ile bir kaç kez buluştuk. 5 tane kaset izlettirdim. 7 Eylül"e kadar benimle yaptığı gizli görüşmeleri açıklamazsa, bu kasetleri basına vereceğim. Başıma birşey gelirse de sorumlusu Hayyam Garipoğlu"dur. Münevver Karabulut"un sağ elinde anne Garipoğlu"nun, sol elinde de babanın doku örneği var. Bu açık ve net, baba bu nedenle cezaevinde yatıyor. Anne ABD"de. Yakalandığı an o da gözaltına alınacak. Cem Garipoğlu teslim olabilir. Ancak aile, Cem"in kendilerinin yardım ettiğini söylemesinden korkuyor. Cem Garipoğlu Ermenistan´da saklanıyor ve aile ona yardım ediyor.”

  KASETLERİ ÇALDI

  Hayyam Garipoğlu ile zaman zaman Kartal'daki bürosunda, Garipoğlu'nun Levent'teki evinin yakınında, Aksaray'da ve Eminönü'ndeki Yeni Cami'nin önünde buluştukları belirten Baran, “Hayyam Garipoğlu'na 5 tane kaset izlettirdim. Kaset izletmek için yaptığımız bu buluşmalarımızda el çabukluğuyla oğlu Fatih, gizli görüntülerin bulunduğu kaseti çaldı. Bunu inkar ediyorsa Fatih Garipoğlu'nun bilgisayarını inceleyin, onun bilgisayarında benden çalınmış 5 adet kaset var. Ben bunun farkına vardığımda Hayyam Garipoğlu'na o kasetlerin aslının bende olduğunu söyledim. O da bana 'Ya hemşerim biz sana güzelliğimizi yapacağız' dedi. Ben de 'ne yapabilirsin bana bir şey mi teklif ediyorsun' dedim. O kasetlerin içinde Süreyya Karabulut ile yaptığımız konuşmalarımız ve bazı çok önemli açıklamalar var. Bu konuşmaları da Eylül'lün yedisinde açıklayacağım. O kasette çok hayati konular var” dedi.

  BAŞIMA GELECEKLERDEN GARİPOĞLU SORUMLUDUR

  Cemil Baran, Süreyya Karabulut'un yaptığı görüşmelerde önceleri parayı kabul etmediğini, daha sonra ne kadar para veriyorlar diye sorduğunu belirterek “Şok oldum, ben bu konuşmaları kendimi garantiye almak için görüntüye aldım. Süreyya Karabulut tamamen Allah adamıdır. Kimseye zarar gelmez, ama bana gelen gizli telefonlardan, bu gün kafama saksı düşse, bana herhangi bir zarar gelse, araba çarpsa, ayağım taşa değse bunun tek sorumlusu Hayyam Garipoğlu'dur” dedi.

  Süreyya Karabulut ile yaptığı görüşmelerde bazı şartlar öne sürdüğünü ileri süren Baran “Birinci şart Cem Garipoğlu'nun teslim edilmesi, ikinci şartın Münevver Karabulut adına okul yapılması, üçüncü şartın 3 milyon Euro'nun kendisene teslim edilmesiydi”dedi.

  GARİPOĞLU BENDEN ŞÜPHELENDİ

  Hayyam Garipoğlu'nun telefonunu Süreyya Karabulut'tan alarak aradığını söyleyen Cemil Baran gelişmeleri şöyle anlattı:

  “İlk aradığımda Garipoğlu benden şüphelendi. Daha sonra Kahraman Emmioğlu'nu tanıdığımı söyleyince ona bir güven geldi ve benimle konuştu. Araya neden adamlar koyduğunu sorduğumda araya kimseyi koymadığını söyledi. Buluşmaya karar verdik. Aynı akşam gece 11.00'de yanıma eşiyle birlikte geldi. Kendisiyle görüştük, görüşmelerimizi kasete aldım. Süreyya Karabulut'un teklifini ve şartlarını kandisine ilettim. 'Ne parası. Cem zaten teslim olacak ya da polis yakalayacak. Zaten okul yaptırıyorum bunu da yaptırırım. Paraya gelince ben sana haber ederim' dedi. Tüm bu konuşmaları görüntüye aldım. Daha sonra gitti. Ertesi gün Süreyya Karabulut aradı görüşmelerimizi anlattım.” / hürriyet

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim