Özel halk otobüslerinden açıklama geldi. 65 yaş üstü ücretsiz otobüs kararı artık netleşti! 65 yaş üstü otobüs ücretsiz devam mı edecek sorusunu merak eden 65 yaş üstü kişileri üzen açıklama yapıldı. Türkiye genelinde özel halk otobüslerinde 65 yaş üstü vatandaşlara ücretsiz olarak sağlanan ulaşımın artık ücretli olacağı bildirildi.

65 YAŞ ÜSTÜ ÜCRETSİZ OTOBÜS KARARI

Kendimizi bildik bileli otobüslerde 65 yaş üstü vatandaşlar ücretsiz seyahat ediyor. Bu nedenle girdiğimiz her otobüste en az 3-5 yaşlı vatandaşımız var. Ancak bu görüntülerin artık sonuna geldik gibi duruyor. Çünkü yeni bir karar alındı ve yaşlı vatandaşlardan da para alınacağı bildirildi.

Geçen günlerde önce Burdur'dan daha sonra ise Aksaray'da 65 yaş üstü vatandaşlardan ücretsiz seyahat hakkı alındı. Artık otobüslere bindiklerinde para ödeyecekler.

Bugün ise çok daha büyük bir haber gündeme geldi. Gelen haberde bunun tüm Türkiye'yi kapsayacağı öğrenildi.

Belediyelerden bağımsız şekilde şehir içi ulaşım hizmeti sunan Özel Halk Otobüsleri bir açıklama yaptı ve  Türkiye genelinde 65 yaş üstüne ücretsiz ulaşım uygulamasını sonlandırdı.

Ankara'da ilk etapta şehir otobüslerinde uygulanacak şekilde anlaşıla bu karar ile ilgili bir açıklama yapıldı ve kararın tüm Türkiye'deki özel halk otobüsleri tarafından bağımsız şekilde alındığını bildirdi ve açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bazı art niyetli kişiler, Ankara Büyükşehir Belediyesinin otobüs ve metrolarda 65 yaş üstü vatandaşlarımızın ücretsiz kartlarını iptal etme kararı aldığını yaymaktadır. Bu yalandır. Ücretsiz taşıma yetkisi kanunla belirlenmektedir. Belediyemizin böyle bir kararı bulunmamaktadır.

Türkiye'de konut kiralarının bir yıllık artışı dudak uçuklattı! Türkiye'de konut kiralarının bir yıllık artışı dudak uçuklattı!

Özel Halk Otobüsleri, kötü ekonomi, artan maliyetler ve mazot fiyatları nedeniyle tüm Türkiye'de ücretsiz taşıma hizmetini ekim ayında durdurma kararı almıştır. Özel Halk Otobüsleri, ücretsiz taşıma karşılığında talep ettikleri destekleri Bakanlıklardan alırlarsa bu kararı uygulamayacaktır. Bu kararın Ankara Büyükşehir Belediyesi ile ilgisi bulunmamaktadır"