Derleyen: Ömer Faruk Ekinci | 1952 yılının 14 Aralık günü dünyaya gelen Ann Marie Burr, ebeveynleri ve 3 küçük kardeşi ile birlikte ABD'nin Washington eyaletinde büyüdü. Marie ve kardeşlerinin oturdukları mahallede çok sayıda arkadaşı vardı ve annesi dünyanın oldukça iyi ve güvenli bir yer olduğunu düşünüyordu.

"İNSANLARIN KÖTÜ OLABİLECEĞİNİ ÖĞRETMEDİK"

Kızı Marie'nin insanlara çok güvendiğini söyleyen anne, daha sonra kızını dünyada bulunan kötülüklere karşı uyarmadığı konusunda pişman olduğunu söyleyecekti. Anne Beverly, "Bu çok büyük bir hataydı. Biz herkesi iyi sanıyorduk. Onlara insanların kötü olabileceğini öğretmedik" dedi.

1961 yılının yaz aylarında Beverly, 4 çocuğunu da okula hazırlamaya başlamıştı. Marie o gece arkadaşında kalmak istemişti ancak annesi ona izin vermemiş, evde oturup okula hazırlanması gerektiğini söylemişti. Bu, büyük kızlarını son gördükleri gün olacaktı.

PENCERENİN ALTINA ÇEKİLİ BANK...

Daha endişe veren durum ise pencerenin altına çekilen banktı. Ayrıca tüm gece kilitli olan ön kapı ise aralıktı. Beverly hemen kocasını uyandırdı ve Marie'yi aramaya başladılar.

Kısa süre içerisinde pek çok ipucu bulundu. Birçok komşu evin penceresinin altında birini gördüğünü söyledi. Olay yerini araştıran polis, dışarıdaki pencerenin altında bulunan devrilmiş bankta genç bir çocuğuna ait olabilecek küçük bir ayak izini gözlemledi ve pervazdan kırmızı iplik topladı. Ancak binlerce insanın sorgulanması ve şehrin en geniş araştırma ekibinin kurulmasına rağmen Marie, hiçbir yerde bulunamıyordu.

ŞOKE EDEN 'TED BUNDY' DETAYI

Beverly, 2008 yılında kocasından 5 yıl sonra hayatını kaybetmesinin ardından Marie'nin davası unutulmaya yüz tutmuştu. Ancak Marie ile ilgili pek çok teori üretilmişti. Bunlardan en rahatsız edicilerinden biri ise küçük kızın o dönem ergenlik çağında olan komşuları Ted Bundy tarafından öldürülmüş olabileceğiydi.

Marie'nin ortadan kaybolmasının üzerinden geçen vakitte polis, çok sayıda şüpheliyi sorguladı. Bunlardan birisi de aynı mahallede oturan 14 yaşındaki bir genç olan ve ileride dünyanın en çok tanınan seri katillerinden biri olacak Ted Bundy'di.

Marie'nin kaybolduğu dönemde Bundy, genç kızın evinden yalnızca 4 kilometre uzaklıkta yaşıyordu. İddiaya göre, Bundy ve Marie birbirlerini tanıyorlardı.

BAHÇE AYRINTISI ŞÜPHELERİ ÇEKTİ

1978 yılında yakalanan Bundy, yetkililere bir meyve bahçesinde genç bir kızı öldürmekle ilgili tüyler ürpertici bir hikaye anlatmıştı. Marie kaybolduğunda, aile, elma ağaçları ve ahududu çalılarıyla dolu bir meyve bahçesinin bitişiğinde yaşıyordu.

Bu hikayeyi duyan Beverly, 1986 yılında Bundy'ye bir mektup yazarak ona kızını öldürüp öldürmediğini sordu. Bundy, hemen bir cevap yazarak, "Kızınıza ne olduğunu bilmiyorum. Onun ortadan kaybolmasıyla hiçbir alakam yok" dedi.

TÜM TARİFLERE UYUYOR

Ancak Bundy'nin yıllar içerisinde yaptığı itiraflar başka bir hikaye anlatıyordu. Bundy, ilk kurbanının 8 yaşında bir kız olduğunu ve onu gizlice takip edip boğduktan sonra cinsel istismarda bulunduğunu söylüyordu.

Öte yandan Bundy, öldürdüğü kızın cesedini üniversitenin bahçesinde bir çukura gömdüğünü söylemişti. Marie'nin babası burada yapılan araştırmalarda, bir adamın ona bakarak sırıttığını ve bunu şüpheli bulduğunu söylese de üniversitenin bahçesine açılan çukurlar teker teker kapatıldı.

Marie'nin ailesi Bundy'den bir son dakika itirafı beklese de Ted Bundy, 24 Ocak 1984 yılında idam edildi ve Marie hakkında tek bir kelime bile söylemedi.

O günden beri Marie'nin ailesi ve tüm ABD halkı Marie'nin Bundy'nin ilk kurbanı olup olmama ihtimalini merak etti.