Antalya'da, 5 yıldızlı otelde tartıştığı babası Pavel Stepanov'u (62) çekiçle başına vurup, telle boğarak öldüren, annesi Tatiana Stepanov'u (64) da aynı şekilde ağır yaralayıp kaçtıktan sonra yakalanan Dmitry Stepanov (37), adliyeye sevk edildi. Savcılıkta ifade Stepanov, "Bana eziyet ettiği için çok eskiden beri babamı öldürmeyi planlıyordum ama Rusya'da bunu yapamazdım. Rusya'da beni akıl hastanesine kapatırlardı. Onun için Türkiye'ye tatile gelmeyi bekledim." şeklinde konuştu.

Manavgat ilçesi, Çolaklı Mahallesi'nde 5 yıldızlı otelde tatil yapan Dmitry Stepanov, 17 Eylül 22 Cumartesi gecesi bilinmeyen nedenle annesi Tatiana Stepanov ve babası Pavel Stepanov ile tartıştı. Tartışmanın büyümesi üzerine Stepanov, çekiçle saldırdığı babasını öldürdü, annesini ağır yaraladı. Olayın ardından Stepanov otelden ayrıldı. Yan odalarda kalan diğer müşterilerin şikayeti üzerine odaya gelen otel görevlileri, durumu görünce 112 Acil Çağrı Merkezi'ne haber verdi. Otele jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yapılan incelemede Pavel Stepanov'un hayatını kaybettiği belirlendi. Manavgat Devlet Hastanesi’nin morguna konulan Pavel Stepanov'un cenazesi, yapılan incelemenin ardından Antalya Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

ÖNCE 'ÖLDÜ' DENİLMİŞTİ

Kaldırıldığı hastanede öldüğü açıklanan Tatiana Stepanov'un, ağır yaralı olduğu ortaya çıktı. Özel bir hastaneye götürülen Tatiana Stepanov'un, yoğun bakım servisinde entübe edildiği kaydedildi. Stepanov'un tedavisine halen devam edildiği, durumunun ciddiyetini koruduğu kaydedildi.