Türkiye'de son dönemde yaşanan enflasyon artışı sonrası birçok temel gıda ürününün fiyatında önemli oranlarda artış meydana geldi. Vatandaşların alım gücü üzerinde baskı oluşturan bu durum karşısında, Ramazan ayına özel müjdeli bir haber geldi. Ülke genelinde faaliyet gösteren önde gelen zincir marketlerden biri, geniş kapsamlı bir indirim kampanyasını duyurdu.

İNDİRİM FIRSATLARI KAPIDA

Kampanya kapsamında, ayçiçek yağı, çay, şeker, un, soğan başta olmak üzere birçok temel gıda ürününde yüzde 50'ye varan indirimler uygulanacak. TÜKONFED Başkanı Aydın Ağaoğlu'nun incelemelerine göre, süt gibi günlük tüketim ürünlerinde de büyük indirimler mevcut. Örneğin, tereyağı fiyatları 259 TL gibi rekabetçi bir seviyeye çekilmiş durumda.

TEMİZLİK ÜRÜNLERİNDE DE İNDİRİM VAR

Kampanya, gıda ürünleriyle sınırlı kalmayıp, temizlik ürünlerini de kapsıyor. Tuvalet kağıdı gibi günlük kullanım ürünlerinde de fiyatlar düşürüldü.

DİĞER MARKETLER NE YAPACAK?

Bu indirim kampanyası, diğer zincir marketlerin de benzer adımlar atması için bir çağrı niteliğinde. Ağaoğlu, diğer marketlerin de Ramazan ayında ve bayram sonrasında indirim kampanyalarına katılmasını öneriyor. Böylelikle, enflasyonla mücadeleye katkıda bulunulması ve vatandaşların alım gücünün desteklenmesi amaçlanıyor.

İNDİRİMLİ ÜRÜNLERİN LİSTESİ

Yağlı Siyah Zeytin: 119 TL

30'lu Yumurta: 85 TL

5 Kg Un: 69 TL

Maaş Zammı Bekleyen Çalışanlara İktidardan Kötü Haber Maaş Zammı Bekleyen Çalışanlara İktidardan Kötü Haber

5 Kg Şeker: 134 TL

5 Litre Sıvı Yağ: 194 TL

Ramazan ayına özel başlatılan bu indirim kampanyası, vatandaşların alım gücünü destekleyecek ve temel gıda ürünlerine erişimi kolaylaştıracak önemli bir adım olarak görülüyor. İndirimlerin diğer marketler tarafından da benimsenmesi bekleniyor.