Balıkesir'de geçirdiği beyin kanaması sonucu tedavi gördüğü hastanede beyin ölümü gerçekleşen Ali Demirarslan'ın (56) bağışlanan organları, Kurban Bayramı'nın ilk gününde 3 kişiye umut oldu. Ali Demirarslan'ın, 4 yıl önce yine beyin kanaması nedeniyle hayatını kaybeden oğlunun organlarını bağışladığı belirtildi.

Erdoğan: CHP milli güvenlik sorunudur Erdoğan: CHP milli güvenlik sorunudur
Bandırma Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 3 gün önce beyin kanaması teşhisiyle tedavisine başlanan Ali Demirarslan'ın, bu sabah beyin ölümü gerçekleşti. Ailesi, Demirarslan’ın organlarını bağışlama kararı aldı. Demirarslan’ın iki böbreği ve karaciğeri, yapılan operasyonla alındı. Ali Demirarslan’ın sol böbreği Bursa Yüksek ihtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde, sağ böbreği Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde, karaciğeri ise yine Bursa'da özel bir hastanede tedavi gören 3 hastaya nakledilecek.

Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden Üroloji Uzmanı Dr. Atilla Satır, Organ Nakli Koordinatörü Serkan Omar ile Bursa Acıbadem Hastanesi Karaciğer Nakil Cerrahı Op. Dr. İmam Bakır Batı, yaklaşık 2 saat süren operasyonun ardından organları alıp Bursa'ya yola çıktı.

Nakil öncesi konuşan Dr. Atilla Satır, "Bir bayram sabahı üzücü bir olaydan sevinçli bir şeyler çıkartmaya çalışacağız" dedi.