Independent Türkçe'de yer alan habere göre kurtarma ekipleri, eyaletin kuzeybatısındaki evinden kaybolan Ryker Webb'i pazar günü üşümüş halde buldu. Lincoln County Şerif Ofisi'nin aktarımına göre, en son ailenin köpeğiyle oynarken görülen çocuk, Troy kentinin güneyi ve Bull Lake topluluğunun doğusundaki mülkten kaybolunca cuma günü öğleden sonra alarma geçildi.

Yetkililer, Ryker için drone'lar ve helikopterler kullanılarak gerçekleştirilen ilk aramanın "yağmura, görüş kapasitesinin düşmesine ve uçuş yüksekliğinin azalmasına neden olan çok kötü hava koşulları" tarafından engellendiğini söylüyor. Ayrıca alandaki yoğun bitki örtüsünün de arama çabalarını zorlaştırdığı belirtiliyor.

Ancak pazar günü 53 kişinin aradığı Ryker, kaybolduğu yere yaklaşık 3,8 kilometre mesafede yer alan Sanders County'deki Pine Ridge Yolu ve Güney Fork Bull Nehri Yolu yakınlarında bulundu.

Şerif ofisi, Ryker'ın bulunduğunda "aç, susuz ve üşümüş olmasına rağmen moralinin yerinde olduğunu, sağlıklı göründüğünü" kaydetti.

Çocuk, muayene için Cabinet Peaks Tıp Merkezi'ne götürüldü.