• BIST 106.239
 • Altın 161,321
 • Dolar 3,8713
 • Euro 4,5671

  30 bin ton çimento talebi

  18.03.2009 11:18
  Geçtiğimiz haftalarda olağan genel kurulunu yapan Aydın Sanayici ve İşadamları Derneği (ASİAD)’ın yeni yönetimi çalışmalarına başladı.
  30 bin ton çimento talebi
  30 bin ton çimento talebi 30 bin ton çimento talebi 30 bin ton çimento talebi

  Dernek Başkanı Şevket Kaya, gelişen teknoloji ile birlikte Aydın"ın internet ortamında dünya pazarına açılması için çaba sarf ettiklerini belirterek “Bir çok konuda dünyanın güvenini kazanan Türkiye yaşanan krizi fırsata dönüştürebilir. Her gün dünyanın değişik ülkelerinden değişik ticari talepler geliyor. Bu fırsatları Aydın olarak değerlendirmeye çalışıyoruz” dedi.
  Aydın ASİAD olarak tüm üyeleri ve işadamları ile elektronik posta ile haberleşme ağı oluşturulduğunu kaydeden ASİAD Başkanı Şevket Kaya, her gün dünyanın çeşitli ülkelerinden Türk işadamları ile değişik ticari talepler geldiğini belirtti. Son olarak Pakistan ve Kazakistan"dan iki ayrı talebin geldiğini kaydeden Kaya, “Gelen her talebi Aydınlı işadamlarına mail yoluyla aktarıyoruz. Şu anda Pakistan"ın Lahor şehrinde irtibatta olduğumuz bir şirket Türkiye`den 30 bin ton çimento almak istediğini belirtti. Pakistan"ın da bu çimentoyu Afrika"ya göndereceğini öğrendik. İlgilenen arkadaşlara dernek olarak her türlü yardımı yapmaya hazırız. Öte yandan Kazakistan"da faaliyet gösteren bir firma da yeni kuracağı ekmek fabrikası için yine Türk işadamlarından malzeme almak için derneğimize müracaat etti. Dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de ekonomik kriz var. Ancak bu krizleri dışa açılarak çözeceğimize inanıyorum” dedi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim