• BIST 109.330
 • Altın 155,622
 • Dolar 3,8638
 • Euro 4,5501

  3. Toplantı Midilli'de

  12.10.2008 19:03
  Comenius Avrupa Birliği Okul Ortaklığı Projesi kapsamında Türkiye’den Kuşadası Atatürk İlköğretim Okulu ile Danimarka, Yunanistan ve Finlandiya'dan okulların ortak katılımıyla düzenlenecek olan “Değişen İklimler , Değişen Hayatlar” konulu projenin üçüncü
  3. Toplantı Midillide
  3. Toplantı Midilli'de 3. Toplantı Midilli'de 3. Toplantı Midilli'de

  Comenius Avrupa Birliği Okul Ortaklığı Projesi kapsamında Türkiye"den Kuşadası Atatürk İlköğretim Okulu ile Danimarka, Yunanistan ve Finlandiya'dan okulların ortak katılımıyla düzenlenecek olan “Değişen İklimler , Değişen Hayatlar” konulu projenin üçüncü toplantısı 20-26 Ekim tarihleri arasında Yunanistan'ın Midilli Adası'nda gerçekleştirilecek. “Değişen İklimler , Değişen Hayatlar” konulu projede Türkiye"yi temsil edecek olan Kuşadası Atatürk İlköğretim Okulu öğrencileri ve öğretmenleri proje kapsamında çalışmalarını sürdürüyor.
  Kuşadası Atatürk İlköğretim Müdürü Mehmet Kesen , “Proje çalışmamız Danimarka, Yunanistan, Finlandiya ve Türkiya arasında gerçekleşiyor. Projenin ilk toplantısı Danimarkada ikincisi Türkiye'de yani bizim okulumuzda gerçekleşti.Projenin üçüncü toplantısı 20-26 Ekim tarihleri arasında Yunanistan'ın Midilli Adası'nda yapılacak , burada değişen iklim değişikliklerini karşılayabilmek için proje kapsamında ülkelerin yılın belli zamanlarında değişen hava raporlarını toplayıp sonuca gitmeye çalışıyoruz” dedi.
  Projeler hakkında da bilgi veren Kesen ,“ bizim 'değişen hayatlar değişen iklimler' konulu Comenius Okul Ortaklığı projemizde koordinatör ülke olarak Finlandiya gözüküyor.Proje kapsamında okullar projelere kendileri talip oluyorlar.Ya projeye ortak oluyorlar ya da projenin koordinatörlüğünü üstleniyorlar.Atatürk İlköğretim okulu olarak bizler hazır bir projeye ortak olduk. Bunlar en az dört ortaktan oluşan projelerdir” diye konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim