Ece Ronay'ın güzellik merkezine saldırı Ece Ronay'ın güzellik merkezine saldırı
Bir televizyon programına Gaziantep’ten katılan Melissa İlhan, kayıp 2 çocuğu için yardım istedi. Ailenin verdiği bilgiler üzerine harekete geçen Gaziantep polisi, bir iş yerinde yaptığı aramada kaybolan 3 yaşındaki Lina Nazlı Erbay’ın cesedini derin dondurucuda buldu. Olaya ilişkin 2 tutuklu sanığın yargılandığı davada ikinci duruşma bugün Gaziantep 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü.

Tutuklu sanıklar Mehmet Aksu ve Muhabbet Toz duruşma salonuna gelmeyi reddedip, SEGBİS ile katıldı. Duruşma salonunda baba Abdurrahman Erbay, babaanne Sevim Erbay, hala Gamze Doğan, Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği (UCİM), Gaziantep Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü avukatı, anne Melissa İlhan’ın avukatı Mustafa Murat Gül, sanık Mehmet Aksu’nun avukatı Sümeyye Yılmaz ve avukat Ali Salman, sanık Muhabbet Toz’un avukatı Yakup Koca ve diğer yakınları yer aldı.

Ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanıkların tutukluluk halinin devamına karar vererek, duruşmayı 7 Kasım tarihine erteledi.