Dikkat! Bu balıklardan uzak durun! Dikkat! Bu balıklardan uzak durun!
Posta.com.tr | Hong Kong menşeili bir dijital varlık şirketi olan Amber Group'un kurucu ortağı olan 30 yaşındaki Tiantian Kullander, 23 Kasım günü hayatını kaybetti. Şirket, ölümü internet sayfasından duyurdu.

Sektörde ve etrafındakiler tarafından 'TT' olarak olarak tanınan Kullander, dünyaca ünlü finans şirketlerinin eski çalışanları ile birlikte iş yapmaya karar verdi. Bu karar üzerine 2017 yılında Amber Group'u kurdu.

EN YETENEKLİ GİRİŞİMCİLER ARASINDAYDI

Bundan önce ise finans devi şirketlerde alım satım bölümlerinde çalışan Kullander, 2019 yılında Forbes 30'un 30 yaş altı listesine girmişti. Dergi burada Kullander'i 'en yetenekli gelişmekte olan girişimciler ve liderler' arasında göstermişti.

2022 yılının başında Kullander'in kurucu ortağı olduğu şirket, 200 milyon dolarlık bir finansman yatırımını kazandıktan sonra 3 milyar dolarlık şaşırtıcı bir değere ulaştı.

Kasım ayının başında ise şirketin 100 milyon dolar toplama sürecinde olduğu açıklanırken Kullander için ise "Amber'in kuruluşunda etkili ve başarımızın temel direklerinden biri" ifadelerini kullanıldı.

"KALBİNİ VE RUHUNU ORTAYA KOYDU"

Şirketten yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Finans sektörü, Kullander'i anmak için akın etti ve sektörün içinden pek çok kişi, vefatından duydukları şoku ve üzüntüyü sosyal medya üzerinden dile getirdi.

"BU TARZ ÖLÜMLER DAHA DA ARTACAK"

30 yaşında ani bir şekilde hayatını kaybeden Kullander'in ölüm sebebi bilinmezken sosyal medyada birçok kişi ilginç teorilerle ölümü yorumladı. Dijital varlıklar sektörünün yeni bir 'Amerika'yı keşif' olduğunu söyleyen bir kullanıcı, Kullander gibi isimlerin ortadan kaybolmasının ilerleyen dönemde daha da artacağını dile getirdi.

Öte yandan başka bir kullanıcı ise Kullander'in ölümündeki belirsizliklerin bunu çok fazla şüpheli hale getirdiğini ve bu ölümlerin sektörün karanlık yüzü olduğunu öne sürdü.