• BIST 109.330
 • Altın 155,894
 • Dolar 3,8638
 • Euro 4,5501

  '3 Kuruş' için dilenci oldu!

  03.06.2009 23:30
  Yıldırım Mayruk’un yamağı Barbaros Şansal, Tiyatro Maan tarafından sahnelenen ‘Üç Kuruşluk Şarkılar’ adlı oyunda bir dilenciyi canlandırıyor. Oyun öncesi tuvaletin önüne oturan yamak, tiyatro ekibi için para topladı!
  3 Kuruş için dilenci oldu!
  '3 Kuruş' için dilenci oldu! '3 Kuruş' için dilenci oldu! '3 Kuruş' için dilenci oldu!

  Türkiye,böyle tiyatro görmedi! Ritz Carlton Oteli'nde Tiyatro Maan tarafından sahnelenen 'Üç Kuruşluk Şarkılar' isimli oyun; her şeyiyle bir ilk olma özelliği taşıyor. Bertolt Brehct'in 'Üç Kuruşluk Opera' müzikalinden Dilruba Saatçi tarafından uyarlanarak 'Üç Kuruşluk Şarkılar' adıyla sahnelenmeye başlanan oyunda, dört transseksüel de rol alıyor.

  300 TL TOPLADI
  Kadroya her hafta, konuk olarak doktor, profesör ve avukat gibi farklı branşlardan tiyatroseverler oyuncu olarak dahil oluyor. Oyunun kadrosuna iki hafta önce dahil olan isimlerden biri de, kendisini 'Yıldırım Mayruk'un Yamağı' olarak tanımlayan ünlü modacı Barbaros Şansal. Yıldırım Mayruk'la izledikleri ve çok beğendikleri oyuna destek vermek için ekibin arasına katıldığını söyleyen Şansal, bir dilenciyi canlandırıyor. Ancak şimdilik diyaloğu yok. Üstündeki yırtık pırtık kıyafetlerle oyun öncesi erkek ve kadın tuvaletin önüne oturarak, tiyatroya destek sağlamak için para toplayan Şansal, oyun bittiği anda tekrar devreye giriyor. İzleyiciyi copla salondan dışarıya atıyor. İki haftadır tiyatrodakilere destek vermek için para topladığını söyleyen Şansal, "İlk hafta hasılat fena değildi. Tuvaletin önünde 300 TL para topladım. Herkesin cebindeki bozuklukları vermesini istiyorum" dedi. Şansal, finalde izleyiciyi copla kovalamasının da espri olduğunu söyledi: "Bu da bizim tiyatronun ilginçliklerinden biri. İzleyiciyi kovalıyoruz sonra da kendi kendimizi alkışlıyoruz."

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim