Derleyen: Ömer Faruk Ekinci | ABD'nin Wisconsin eyaletinde bir lise öğrencisi olan 14 yaşındaki genç kız, kendisiyle yaşıt erkek arkadaşı Elia Olson ile birlikte bolca vakit geçiriyordu.

Geçtiğimiz pazar günü Elia ile demiryolu üzerinde gezintiye çıkan genç çift, birlikte sigara içmek için neredeyse 40 kilometre uzağa gitmişlerdi. 14 yaşındaki Jazlene Jones, burada erkek arkadaşına kendisinden ayrılmak istediğini söyledi.

BAŞINA 3 EL ATEŞ ETTİ

Sinirden küplere binen Elia, sevgilisine telefonunu kapatmasını söyledi. Elia, sözü dinlenmeyince daha da kontrolden çıktı ve genç kızın telefonunu alıp yere fırlattı. Elia, yanında bulunan silahı çekerek genç kızın başına doğrulttu. Genç kızı korkutmak için başının yanından bir el ateş eden Elia, Jazlene'in yalvarmasına kulak asmadı.

Genç kızı kanlar içerisinde yerde yatarken gören Elia, hemen olay yerinden kaçmaya başladı. Ağır yaralı bir şekilde hayatta kalmayı başaran Jazlene, hemen yakınlarda bir yerleşim yerine gitti.

Jazlene'in perişan halini görenler hemen genç kızı hastaneye götürdü. Genç kızın başına giren 3 mermiden biri sol çenesinden girerek boynuna şah damarına yakın bir yere saplanmıştı.

KENDİNİ VURAN KİŞİYİ SÖYLEDİ

Hastanede, Jazlene'nin bilincinin yerinde olduğu ve Elia'yı onu vuran kişi olarak söylediği bildirildi. Jazlene'in ailesi, genç kızın ilerleyen günlerde birkaç ciddi ameliyata gireceğini ancak bunlardan da yüksek ihtimalle kurtulacağını duyurdu.

Genç kızın ailesi, hastane masrafları için yardım talep ettikleri bir uygulama üzerinde şu ifadeleri kullandı:

SALDIRININ SEBEBİ ŞOKE ETTİ

Yakalanarak gözaltına alınan Elia'nın genç kızı vurduğunu itiraf ettiği öne sürülürken, Jazlene'in paylaştığı bir fotoğrafa sinirlenerek bu eylemi yaptığını söyledi.

Jazlene'i vurduktan sonra bir arkadaşının evine giderek saklanan Elia, polis ekipleri tarafından burada silahı ile birlikte yakalandı. Yanında iki şarjör mermi ile bulunan Elia'nın kanlı elbiseleri de ele geçirildi.

60 YIL HAPİS CEZASI ALABİLİR

Bir yargıç, Elia'nın 500.000 dolarlık kefalet ödemesini ve serbest kaldıktan sonra Jazlene'den, onun evinden, arkadaşlarından ve ailesinden uzak durmasını emretti.

Öte yandan Elia, bir yetişkin gibi yargılandığı davada 'cinayete teşebbüs' ve 'tehlikeli silah bulundurma' suçlarından hüküm yerse önümüzdeki 60 yıl boyunca hapiste kalabilir.