TOGG'da büyük güne az kaldı! Yerli otomobilin fiyatı da netleşti TOGG'da büyük güne az kaldı! Yerli otomobilin fiyatı da netleşti
Mobil operatörlere 1998’de verilen 2G lisans süreleri için son üç aya girildi. 25 yıllığına alınan lisanslar, Nisan 2023’te doluyor. Turkcell ve Vodafone nisan ayında lisans süresini uzatmak zorunda, Türk Telekom’un süresi ise 2026’da sona eriyor. Operatörlerin aklındaki soru, yeni lisans bedellerinin ne kadar olacağı.

Vodafone Türkiye CEO’su Engin Aksoy, yeni sürece ilişkin görüş ve beklentilerini gazetecilerle paylaştı. BTK’nın üç operatör için de lisans sürelerini  2029’a kadar uzatmayı planladığı bilgisini veren Aksoy, “Bu noktada yatırım ortamının sürdürülebilirliği ve kaynaklarımızı yatırıma aktarabilmemiz için lisans sürelerinin makul bedellerle uzatılmasının sağlanması çok çok kritik. Lisanslarımızı uzatma hakkımız var ama bunun bedelinin ne olacağı önemli. Turkcell ve Vodafone’un ödeyeceği bedel eşit olacak ama miktarı önemli. 27 Nisan’da süre bitiyor. Ocak sonu, şubat başı gibi bedellerle ilgili haber bekliyoruz” diye konuştu.

RAHATSIZ DEĞİL SABIRSIZIZ