Twitter reklam politikasını gözden geçirme kararı aldı Twitter reklam politikasını gözden geçirme kararı aldı
Apple, iPhone serisine getirdiği uydu iletişim desteği ve trafik kaza algılama özelliğiyle yoğun bir övgüye maruz kalmıştı. Buna ek olarak şirket, iPhone modellerindeki dayanıklılık konusuna da fazla önem veriyor. Bunları takiben, Çin'de yaşayan bir kadın, iPhone 12 Pro telefonunu 26. kattan düşürdüğünü ve cihazına hasar göremediğini iddia etti. 

Çin'in Fujian Eyaletinde yer alan Ningde şehrinde Çinli bir kadın, 26. katta yer alan apartmanının balkonunda çamaşır asarken iPhone 12 Pro telefonunun cebinden düştüğünü belirtti.

Daha sonra ise 26. kattan düşen bu iPhone 12 Pro'nun yanına giden kadın, telefonunda hiçbir hasar görmediğini beyan ederek şaşkına döndüğünü belirtti.

Bilgilerde ise bu iPhone 12 Pro'nun apartmanın 2. katında bulunan köpükten yapılma bir zemine düştüğü belirtiliyor. Bu sebepten dolayı akıllı telefonun hayatta kaldığı söyleniyor. Yine de akıllı telefonun o kadar yükseklikten düşüp hiçbir hasar almaması oldukça şaşırtıcı.

Daha önceden son iPhone modellerinin uçak, dağ başı ve benzeri yerlerden düşüp sağ kaldıklarını da görmüştük. Hatta güncel iPhone modellerinden birisi Ukraynalı bir askerin hayatını kurtarmıştı. iPhone adeta bir çelik yelek görevi görerek gelen kurşunu durdurmuştu. 

iPhone'ların böylesine ekstrem koşullardan sağ çıkabilmesi Apple'ın telefonlarına getirdiği koruma özellikleri sayesinde gerçekleşiyor. iPhone 12 Pro modeli de düşme ve çizilmelere karşı Corning Ceramic Shield Glass ile korunuyor.