Karamollaoğlu, genel başkan adayını açıkladı Karamollaoğlu, genel başkan adayını açıkladı
Bu yıl yapılan açıklama ile birlikte, 3 bin TL’ye yükselen emekli ikramiyelerinden, “emekliler dışında, dul ve yetim maaşı alanların hisse oranına göre, yaşlılık maaşı alanlara şampiyon sporculara, şehit yakınlarına, gaziler, terörden zarar gören sivil vatandaşlar ve güvenlik korucuları” yararlanabilecek.

Yukarıda belirtilen emekliler, “2024 Kurban Bayramı ikramiye ödeme tarih ne zaman?” sorusuna yanıt aramaya devam etse de, Kurban Bayramı emekli ikramiyesi ödeme tarihleri ile ilgili henüz net bir bilgiye ulaşılamadı. Ancak, geçtiğimiz dönemlerde ve dini bayram takvimi baz alındığında, bu yıl Kurban Bayramın 16 Haziran tarihinde başlayacağı bilgisine ulaşılıyor. Bu durum da Kurban Bayramı öncesinde “10-14 Haziran” haftasında 3 bin TL bayram ikramiyelerinin emeklilerin hesaplarına aktarılması öngörülüyor.

SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı kapsamında maaş alan emekliler bayram ikramiyelerini maaş ödeme günlerine göre alabilecek.

Sicil numaralarına göre de farklı tarihlerde emekli vatandaşlara ödenen Emekli bayram ikramiyeleri, maaş alınan bankalar aracılığıyla, hesaplara aktarılmaktadır. Emekli vatandaşlar, bayram ikramiyelerinin yatıp yatmadığını e-Devlet üzerinden kontrol edilebilirler.

Dini bayramlardan ikincisi olan Kurban Bayramın ne zaman olduğu 2024 Kurban Bayramı hangi güne denk geldiği ve 2024 Kurban Bayram tatili kaç gün olduğu en çok araştırılan konular arasında yer almaya devam ederken, 2024 yılının Dini Günler Takvimine göre, 2024 Kurban Bayramı’nın başlangıç ve bitiş tarihi şu şekilde;

Kurban Bayramı hafta sonu tatiliyle başlaması nedeniyle, bu yılki Kurban Bayramı tatili herhangi bir açıklama gelmemesi durumunda 5 gündür.