2023 yılında şimdiye kadar en çok satılan otomobil belli oldu. Lider, 267 bin adetten fazla satış gerçekleştirerek ciddi bir başarıya imza atan Tesla Model Y oldu. Böylece ilk kez bir elektrikli otomobil, döneminin en çok satılan otomobili olmayı başardı. Peki ama Tesla Model Y’yi hangi modeller takip ediyor? İşte detaylar!

Tesla Model Y’den hemen sonra en çok satılan ikinci otomobil ise Toyota Corolla oldu. Geçmişten günümüze dünyanın en çok satılan otomobillerinden birisi olan Corolla, bu senenin ilk çeyreğinde 256 binden fazla satış gerçekleştirerek başarılarına bir yenisini daha ekledi. Tam bir aile otomobili olan söz konusu aracın artık fenomen haline geldiğini net bir şekilde ifade etmek mümkün.

TeslaModel Y’nin ise bu başarısına yılın kalan aylarında da devam etmesi bekleniyor. Ülkemizde de satışa sunulan aracın ilk teslimatları geçtiğimiz haftalarda gerçekleşmişti. Makul denebilecek bir fiyat listesine sahip olan Tesla Model Y’nin Türkiye pazarında da çok fazla ilgi gördüğü biliniyor. Yakın gelecekteki teslimatları 2024 yılına erteleyen Tesla, talebe yetişme konusunda zorluk çekiyor. Aracın fiyatıyla ilgili herhangi bir sabitleme işleminin yapılmadığını da söylemiş olalım. Yani Türkiye’de bir Tesla Model Y satın aldıysanız ve teslimat süreniz uzadıysa, arada geçen sürede fiyatların yükselmesi durumunda bundan siz de etkileniyor olacaksınız.