Gece kâbus görüp uyananlar bu habere dikkat! Gece kâbus görüp uyananlar bu habere dikkat!
İstanbul Kağıthane'de geçen cumartesi akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. 20 yaşındaki Selin Su C., halası ile aynı apartmanda oturuyordu. 61 yaşındaki halası Teberik C.,'yi gözetleyen genç kız, halası saat 19.00 sıralarında evden çıkınca planını uygulamaya koymak için harekete geçti.

İÇERİDE CEP TELEFONUNU UNUTTUĞUNU SÖYLEDİ

Selin Su, alt katında oturan halasının dairesine girmek için çilingir çağırdı. Sesler gelince komşuları kapıya çıktı. Genç kız komşulara içeride cep telefonunu unuttuğunu, bu yüzden kapıyı açtırmaya çalıştığını söyledi. Bu yüzden şüphe çekmemişti. Ardından dakikalar süren uğraş sonucu kapı açıldı. İçeriye giren genç kız, buradan 20 bin lira çalarak kayıplara karıştı.

EVE GELİNCE KAPI AÇIKTI VE PARASI ÇALINMIŞTI

Olayın ardından eve dönen halası, kapının açıldığı ve parasının yerinde olmadığını görünce hemen telefona sarıldı ve polis ekiplerine ihbarda bulundu. İhbar üzerine olay yerine gelen Kağıthane İlçe Emniyet Müdürlüğü Çağlayan Polis Merkezi Amirliği ekipleri, binadaki güvenlik kamera görüntülerini incelemeye aldı.

Bina sakinlerinin de ifadesine başvuruldu. Olay saatinde kapının önünde çilingir olduğunu ve başında da Selin Su C.’nin olduğu bilgisine ulaşıldı. 

Selin Su C.

KAĞITHANE POLİSİ GENÇ KIZI YAKALADI

Kamera görüntülerini inceleyen Kağıthane polisi, olayı gerçekleştiren genç kızın Selin Su C. olduğunu tespit etti. Çalışmalar sürdüğü esnada Çağlayan Polis Merkezi Amirliği ekipleri, önceki gün genç kızın Taşocağı Caddesi üzerinde olduğunu belirledi.

SUÇUNU İTİRAF ETTİ

Hemen harekete geçen polis ekipleri, genç kızı yakalayarak gözaltına aldı. Selin Su adlı kız, olayı çilingirle kapıyı açtırarak gerçekleştirdiğini itiraf etti. Burada ifadesi alınan genç kızın, aynı zamanda “kasten yaralama” suçundan emniyette kaydı olduğu ortaya çıktı.

"ALKOL ALDIM VE EVE TAKSİYLE GELDİM"

İfadesinde alkol aldığını ve eve taksiyle geldiğini söyleyen Selin Su C. önce üst kattaki evine çıktığını ancak halasının evinde cep telefonunu unuttuğu için çilingir çağırarak eve girdiğini söylediği öğrenildi.

Emniyette “evden hırsızlık”, “konut dokunulmazlığı ihlali” ve “mala zarar verme” suçlarından adli işlem yapılan Selin Su C., savcılık talimatıyla serbest bırakıldı.

Öte yandan genç kızın halası Teberik C.’nin yakını ise olayla ilgili İHA muhabirinin sorularını yanıtsız bıraktı.