Teknoloji devi Apple'ın AirPods Pro 7 Eylül'de yapılan etkinlikte tanıtıldı. 2. Nesil AirPods Pro olarak adlandırılan kulaklığın özellikleri ve fiyatı belli oldu.

Teknoloji devi Apple, Far Out etkinliğinde en yeni kablosuz kulaklığı 2. Nesil AirPods Pro‘yu tanıttı. Yenilenmiş bir şarj kutusuna sahip olan 2. Nesil AirPods Pro modeli, çok daha güçlü ses deneyimi ve daha uzun batarya ömrüyle dikkat çekiyor.

AirPods Pro 2’nin tasarımı 2019 yılında çıkış yapan ilk modele benzerliğiyle dikkat çekiyor. Daha fazla kişiye uyum sağlaması için yeni ekstra küçük kulak ucuna sahip. H2 çipinde “Gelişmiş hesaplama sesi” ile Yeni Aktif Gürültü Önleme yer alıyor. Bu neden dolayı iptal edilen gürültü miktarını iki katına kadar çıkarıyor.

Tek şarjla 6 saat dinleme sunan yeni kulaklık, orijinal AirPods Pro’ya göre daha yüksek olduğu görüldü. Şarj kutusu ise 30 saat dinleme süresi sağlıyor ve yaklaşık 6 saatlik artış anlamına geliyor. Apple, Find My özelliğini sunmak için şarj kutusuna hoparlör ve mikrofon ekledi. Lightning bağlantı noktasına sahip, ancak artık Apple Watch şarj cihazı, MagSafe veya herhangi bir Qi şarj cihazı da kullanabilecek.

2. Nesil AirPods Pro’nun fiyatı 249 dolar yani 4.538 TL olarak duyuruldu. 2. Nesil AirPods Pro Eylül sonunda satışa sunulacak.