Kuşadası, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı büyük bir coşkuyla kutlamaya hazırlanıyor. Resmi bayram töreni ile başlayacak olan kutlamalar, Kuşadası Belediyesi tarafından düzenlenecek Gençlik Korteji, konser ve dans gösterileri ile sürecek.

EKODOSD, doğal sivrisinek yok edici ebabil kuşlarına dikkat çekti EKODOSD, doğal sivrisinek yok edici ebabil kuşlarına dikkat çekti

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, saat 10.00’da Özer Türk Stadyumu’nda gerçekleşecek resmi tören ile başlayacak. Halk oyunları ve spor gösterileri ile renklenecek olan kutlamalar saat 17.00’da İbramaki Sanat Galerisi’nde Kuşadası Belediyesi tarafından düzenlenen 19 Mayıs temalı resim, şiir ve kompozisyon yarışması sergisi ile sürecek. Serginin ardından saat 19.30’da başlayacak Gençlik Korteji, bayram coşkusunu zirveye taşıyacak. Kortejin ardından saat 21.00’da Belediye Hizmet Binası önünde Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı Türk Halk Oyunları Bölümü Ekin Dans Topluluğu tarafından “Bu 100den” adlı dans tiyatrosu sahnelenecek. Saat 20.00’da ise Pera Düğün Salonu’nda Türk Anneler Derneği tarafından Dünya Medeniyetler Korosu konseri düzenlenecek.