Sultangazi'de cansız bedeni Cebeci Taş Ocakları mevkiinde uçurumda bulunan 15 yaşındaki Elif Çakal'ın ölümüne neden oldukları iddiasıyla 2'si 18 yaşından küçük, 4 sanığın yargılanmasına başlandı. Mahkeme heyeti, 22 Haziran'da olay yerinde keşif yapılmasına karar verdi.

İçişleri Bakanı Soylu'dan sert tepki: "Katil Demirtaş" İçişleri Bakanı Soylu'dan sert tepki: "Katil Demirtaş"
İstanbul 18. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki ilk duruşmaya, tutuksuz sanıklar 22 yaşındaki Gürkan Kalmaz ve 21 yaşındaki Ufuk Bökü ile 16 yaşındaki T.Y. ve 18 yaşındaki S.T. katıldı. Ayrıca şikayetçi sıfatıyla maktul Elif Çakal'ın annesi Hacer Çakal, baba Abdulkadir Aydın ve kızkardeşi Şüheda Tekin ile Aile Bakanlığı avukatı Hatice Boz da duruşmada hazır bulundu. 

YARGILAMA KAPALI YAPILDI

Suç tarihinde 18 yaşından küçük olan sanıkların diğer sanıkların dosyasıyla birleştirilmesi nedeniyle çocuğun korunması ihtiyacı gerekçesiyle yargılamanın kapalı yapılmasına karar verildi. Bu nedenle duruşmaya basın mensupları alınmadı. Duruşmada, şikayetçi Hacer Çakal sanıklara saldırmaya çalışması üzerine salondan çıkarıldı. Duruşmada sanıklar ve suça sürüklenen çocukların savunması Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla kayda alındı.