Çalışan milyonlara müjde! Flaş değişiklik Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Ödemeler artıyor. Bugünden itibaren günlük ödeme miktarı 34 liradan 51 liraya, aylık olsrak ise 1.224 TL'ye yükseldi. Türkiye'de çalışan milyonlarca kişiyi ilgilendiren önemli karar Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre şirketler kendi bünyelerinde yemek ve ulaşım hizmeti vermiyorsa çalışanlara verilecek tutarlar güncellendi. Günlük yol ücreinde de güncelleme yapıldı. Günlük yol ücreti ödemesi 25,5 liraya çık

Başvuru için sadece kimlik yetiyor: İki ayda bir 1000 lira! Başvuru için sadece kimlik yetiyor: İki ayda bir 1000 lira!

Çalışanları ilgilendiren önemli karar Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlandı. Karara göre işyerleri kendi bünyelerinde çalışanlarına yemek vermiyorsa günlük yemek ücreti 34 liradan 51 liraya yükseltildi. Böylece yüzde 79.41 oranında artış gerçekleşmiş oldu.

Haftanın 6 günü çalışan bir işçiye ayda asgari olarak 1224 lira yemek parası verilmesi gerekiyor.

YOL ÜCRETİ DE ARTTI

Bununla birlikte yol ücretlerinde de gelişme oldu. Başka bir deyişle, ulaşımı işyeri servisle karşılamıyorsa günlük 17 lira çalışanına yol ücreti vermesi gerekiyordu. Bu Ücret ise yeni düzenlemeyle 25,5 liraya çıkarıldı. Yol ücretinde de yüzde 50 artış yapıldı.

Haftanın 6 günü çalışan bir işçiye ayda asgari olarak 612 lira yol parası verilmesi gerekiyor.