12 Mayıs Hemşireler Günü mesajları ve sözleri dünya genelinde sağlık sektöründe çalışan hemşirelerin mesleki başarıları ve önemli katkıları anma ve takdir etme amacıyla sorgulanmaya başlandı. Sağlık çalışanlarının önemli bir parçası olan hemşirelerin özverili çalışmalarını vurgulamak ve toplumun onlara olan minnettarlığını ifade etmek için düzenlenen Hemşireler Günü için biz de Arkadaşa, ablaya, sevgiliye, anneye, eşe gönderilecek uzun kısa seçenekli resimli hemşireler günü mesajları 12 Mayıs hemşireler günü sözleri derledik.

12 Mayıs’ta kutlanan Hemşireler Günü’nün temeli 19. yüzyılda hemşirelik yapan Florence Nightingale'in doğum gününe dayanır. 19. yüzyılda hemşirelik mesleğinin temellerini atan ve modern hemşirelik uygulamalarının gelişmesine katkıda bulunan önemli bir figür olan Florence Nightingale bugün dünya çapında bir sembol haline gelmiştir. Bu gün, hemşirelerin fedakarlıklarını, özverili çalışmalarını ve hastalara verdikleri kaliteli bakımı takdir etmek için bir fırsattır. Biz de 12 Mayıs Hemşireler Günü mesajları resimli sözler derledik. İşte resimli hemşireler günü mesajları 12 Mayıs hemşireler günü sözleri…

Hemşireler Günü mesajları

"Fedakarlığınız, özveriniz ve şefkatinizle her gün hayatları kurtarıyorsunuz. Hemşireler Günü'nüz kutlu olsun! Sağlık kahramanlarımıza minnettarız." "Sizler, sevgiyle, şefkatle ve profesyonellikle mesleğinizi icra eden gerçek kahramanlarsınız. Hemşireler Günü'nüz kutlu olsun! Size sonsuz teşekkürler." "İnsanlık için mücadele eden, umudu yeşerten ve acıları hafifleten hemşirelere minnettarız. Hemşireler Günü'nüz kutlu olsun!" "Gösterdiğiniz özveri, verdiğiniz umut ve sağladığınız rahatlık için teşekkür ederiz. Hemşireler Günü'nüz kutlu olsun! İyi ki varsınız."

"Yorgunluklarınıza rağmen her daim gülümseyen yüzleriniz, şifa dağıtan ellerinizle büyük birer ilham kaynağısınız. Hemşireler Günü'nüz kutlu olsun!" "Karanlıkta kalan yolları aydınlatan, sağlık ve umut ışığı olan hemşirelerimize minnettarız. Hemşireler Günü'nüz kutlu olsun!" "Gecenin sessizliğinde, acının sızladığı anlarda yanımızda olan hemşirelerimize teşekkürler. Hemşireler Günü'nüz kutlu olsun! Nice sağlıklı yıllara."

"Sevgiyle şifa dağıtan, sabırla hastalara destek olan tüm hemşirelerin Hemşireler Günü'nü kutlar, meslek hayatlarında başarılar dileriz." "Hemşirelik mesleği, insanlığa hizmetin en yüce şekillerinden biridir. Siz değerli hemşirelere minnettarız. Hemşireler Günü'nüz kutlu olsun!" "Kahramanlıkla örülü elleriniz, sevgiyle dolu kalpleriniz için teşekkür ederiz. Hemşireler Günü'nüz kutlu olsun! İyi ki varsınız."

Anlamlı hemşireler günü sözleri

"Hemşireler, insanlığın en güzel meleğidir." - Albert Schweitzer "Hemşireler, kalpleriyle tedavi eden büyülü varlıklardır." "Hemşireler, umutla dolu odaların ve hastaların umududur."

"Hemşirelik, sevgi dolu ellerin sağlıkla buluştuğu kutsal bir meslektir." "Hemşireler, hastalara değil, insanlığa hizmet ederler." "Bir hemşirenin dokunuşu, binlerce sözden daha etkilidir."

Amasya'da yollar göle döndü, ev ve iş yerlerini su bastı Amasya'da yollar göle döndü, ev ve iş yerlerini su bastı

"Hemşireler, sadece hastaların değil, ailelerin ve toplumun da destekçisidir." "Hemşireler, umutsuzluğun ortasında umut fidanları eken güçlü kadınlardır." "Hemşirelik, sevginin ve şefkatin mesleğidir." "Hemşireler, zor zamanlarda yanınızda olan, sağlığınıza adanmış meleklerdir."