• BIST 109.605
 • Altın 156,690
 • Dolar 3,8779
 • Euro 4,5897

  100'e yakın büfe yıkılacak

  09.09.2009 11:07
  Aydın’da son yıllarda sürekli tartışmalar neden olan şehir içerisinde gelişi güzel açılmış büfeler yıkılmaya başlandı.
  100e yakın büfe yıkılacak
  100'e yakın büfe yıkılacak 100'e yakın büfe yıkılacak 100'e yakın büfe yıkılacak

  Aydın Belediyesi halktan gelen yoğun şikayetleri göz önünde bulundurarak ihale süresi dolan büfelere yeni işletme ruhsatı vermek yerine yıkılacağı açıkladı.
  Bugün ilk büfe yıkımı uygulamasının gerçekleştiği Aydın"da bundan sonrada şehir içerisinde bulunan ve şikayete maruz kalan yaklaşık 100 büfenin ihale süresi dolar dolmaz yıkılacağı açıklandı. Aydın-İzmir karayolu üzeri Aydın Otogarı"nın önünde bulunan büfenin ruhsat süresi dolması dolayısıyla belediye ekipleri tarafından yıkımı yapıldı.
  Konuyla ilgili açıklama yapan Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Aydın Belediyesi"nin eski yönetimleri tarafından gelişi güzel yerlerde yapılan, kaldırımları işgal eden ve vatandaşların tepkisini çeken büfelerin hepsinin yıkılacağını söyledi. Şehir merkezinde bir çok yerde, akla-mantığa sığmayacak şekilde, gelişi güzel büfeler bulunduğunu iddia eden Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, “Kaldırım üzerlerine konuşlandırılmış büfeler var. Kaldırımlar insanların yaya yürüyebileceği yollardır. Bu büfeler öyle yerlere verilmiş ki, insanlarımız kaldırımlarda yürüyemez hale gelmiş. Bu konularda sıkıntıya neden olan, halkın tepkisini çeken büfeler ihale süreleri biter bitmez kaldırılacak. Bunun ilk örneği İzmir Bulvarı üzerinde Otogar önündeki büfeyi kaldırarak başladık” dedi.

  “BİZİM İÇİN ÖNEMLİ OLAN AYDIN HALKININ HUZURUDUR”
  Aydın"da, bu şekilde halkın büyük tepkisine neden olan yüze yakın büfe bulunduğunu belirten Başkan Çerçioğlu, “Aldığımız karar nedeniyle büfe işletmecilerinin tepkileri olacaktır. Fakat bizim için önemli olan Aydın halkının huzurudur. Aydın Belediyesi olarak şehrin güzelliği, temizliği adına bu tür operasyonlara devam edeceğiz. Kent estetiği açısından bakıldığında da, bazı büfeler çok büyük görüntü kirliliğine neden oluyor” şeklinde konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim