Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından, yıkımın yaşandığı 10 ilde 1 Mart'a kadar eğitim-öğretime ara verilmesi kararının uzatılabileceğini kaydetti. Özer, "Duruma bakılacak. 1 Mart tarihini öteleyebiliriz" dedi.

CNN Türk yayınında konuşan Özer, depremden etkilenen ve OHAL ilan edilen (Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye ve Şanlıurfa) kentlerde eğitim-öğretim sürecinin ne zaman başlayacağına ve bölgede görev yapan öğretmenlerin durumuna ilişkin açıklamalarda bulundu.

Üniversitelerde devam şartı aranmaksızın yüz yüze eğitim verilecek Üniversitelerde devam şartı aranmaksızın yüz yüze eğitim verilecek

10 ilde okulların 1 Mart'a kadar eğitim-öğretime ara verdiğini anımsatan Özer, "Tüm okulların hasar tespit raporlarını almadan eğitime başlamayacağız" dedi. Bölgedeki öğretmenlerin diğer illere görevlendirileceğini kaydeden Özer, ilgili süreçlerin bu hafta içinde başlatılacağını kaydetti.

Sınav tarihlerine de değinen Özer, "Sınavların tarihi koşullara göre şekillenecek. Sadece LGS ve YKS sınavlarında ikinci dönemi kapsam dışına aldık. LGS sınavının tarihini ileri tarihte açıklayacağız" ifadelerini kullandı.