• BIST 110.549
 • Altın 155,578
 • Dolar 3,8380
 • Euro 4,5313

  1 Nisan’da başlıyor

  22.03.2009 02:15
  Musikmesse Fuarı" 1 Nisan’da başlıyor
  1 Nisan’da başlıyor
  1 Nisan’da başlıyor 1 Nisan’da başlıyor 1 Nisan’da başlıyor

  30 yıldır müzik dünyasının en önemli ve en büyük buluşma noktası olan "Musikmesse Fuarı" 1 Nisan"da açılıyor.

  Messe Frankfurt tarafından bu yıl 30."su düzenlenecek olan Musikmesse fuarı, hem müzik enstümanı üreticilerine uluslararası bir ticaret platformu sağlıyor, hem de müzisyenlere, müzik sektörü oyuncularına ve müziksever ziyaretçilere en yeni ve en teknolojik ürünlerini takip etme imkanı sunuyor.

  Müzikte teknik imkanların sonunun olmadığını kanıtlayan Musikmesse, her tat ve her kullanıcı için müzik sektörünün en yeni trendlerini sunuyor.
  Sergilenecek 30.000 enstrümanın yanı sıra 4 gün boyunca konserlere, şov"lara, workshoplara, söyleşi ve imza saatlerine ev sahipliği yapacak olan Musikmesse, önemli ödülleriyle de büyük önem taşıyor.

  Türkiye"den bu yıl Bosphorus Cymbals Co.; Istanbul Zil ve Müzik Aletleri; İstanbul Zilciler Müzik Aletleri; Kırmızıgül Müzik Aletleri; Orkestra Zilleri gibi firmaların katılacağı fuarda dünyanın önemli müzik enstrüman ve aksesuarları da orada olacak.

  Geçtiğimiz yıl Musikmesse"de ikinci kez kurulan ve oldukça başarılı olan “musikbiz”, bu yıl da fuarın bölümlerinden biri olacak. Bu bölümde medya markaları, yayınlar, konser ve festival organizatörleri, sanal pazarlama platformları, müzik akademileri, okullar, plak ve kayıt şirketleri olacak.

  Fuarda yer alan katılımcılar, burada müzik endüstrisindeki ürün ve servislerle yakından ilgili bir hedef kitleyle buluşma imkanı bulacaklar.

  ETKİNLİKLER
  Musikmesse 2009, katılımcı standlarında ve ana show sahnelerinde olmak üzere en iyi uluslar arası müzisyenlerin katılımıyla 200"ü aşkın canlı konsere ev sahipliği yapacak.

  Show ve etkinlikleriyle heyecan dolu bir program sunan Musikmesse 2009"de ayrıca starlar ile imza ve söyleşi saatleri, workshoplar ve ürün sunumları da olacak.

  “SchoolJam pupil-band competition” adı altında Musikmesse"de her yıl düzenlenen okullararası müzik yarışması bu yıl 7. kez yapılacak. Büyük bir sahnede son derece profesyonel şartlar altında sahne alacak 10 finalist okul grubu, uzmanlardan oluşan jürinin önünde heyecanla yarışacak.

  “SchoolJam pupil-band competition”un amacı okulda gençler arasında müzik yapımını desteklemek ve yaygınlaştırmak. 120 grup arasından finale kalan 10 grubun yarışacağı bu etkinlikte kazananlar Amerikada ve Almanyanın en büyük Açıkhava rock festivali 'Rock am Ring'te binlerce müziksever önünde performans fırsatına sahip olacak.

  Music4kids bölümünde ise çocuklar da müzik dünyasını keşfetme imkanı bulacak. Müziğin temel fizikleri hakkında fikir edinecek küçükler, ayrıca violinden trompete tüm müzik aletlerini deneme imkanı bulacak Uzman müzik eğitmenleri de çocuklarla küçük gruplar halinde müzik ve aletler üzerine workshop"lar gerçekleştirecek.

  Amatör müzisyenleri unutmayan Musikmesse, onlara özel konserler ve sunumlarla dolu olacak.

  ÖDÜLLER
  Musikmesse"de müzik entrümanları endüstrisi, müzik enstrümanlarına, sektör oyuncularına, müzisyenlere ve kompozitörlere önemli ödüller sunacak. Uzmanlar, üreticiler ve müzik muhabirlerinden oluşan jüriler, ödüller için yenilikçi, progresif, özel el yapımı enstrümanları seçecek.

  Frankfurt Music Prize (Frankfurt Müzik Ödülü)
  “Frankfurt Music Prize”, yorum, kompozisyon, müzikoloji veya öğretim konusunda üstün başarı göstermiş kişilere veriliyor.

  German Music Instrument Prize (Alman Müzik Enstrüman Ödülü)
  Musikmesse"de sahibini bulacak bir başka ödül olan “German Music Instrument Prize” ise, 1991 yılından beri Alman Ekonomi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından müzik enstrümanı yapımında üstün başarı gösteren ürünlere veriliyor.

  Musikmesse 2009"da 19.su verilecek bu ödül 4/4 viyolin ve bass tuba kategorilerinde en iyi enstrümanlara verilecek.

  Musikmesse International Press Award (MIPA) (Musikmesse Uluslar arası Basın Ödülü)
  Bu yıl 10. kez verilecek olan Musikmesse International Press Award kapsamında ise, dünya çapında 100"ü aşkın müzik yayınından muhabirler, müzik enstrümanları ve profesyonel işitsel endüstrilerden 40 farklı kategoride en yenilikçi ve etkileyici ürünleri seçecek.

  Prolight + Sound fuarı da Musikmesse"yle aynı tarihlerde...
  Aynı tarihlerde gerçekleştirilecek olan, dünyanın en büyük uluslararası “ses, görüntü, ışıklandırma, organizasyon ve iletişim teknolojileri” fuarı olan Prolight + Sound da, “Duygular Yaratmak” konseptiyle sektörün yeni trendlerini sergileyecek.

  Türkiye"den Emek Kablo ve CF Produksiyon gibi firmaların katılacağı fuarda bu yıl “medya teknolojileri” öne çıkacak. Mobil PA sistemleri, mikrofonlar ve efektleri, canlı ses, stüdyo teknolojileri, tiyatro ve sahne ışıklandırmaları, sahne ekipmanları, iletişim teknolojileri, lazer ışıklar hep bu bölümde dikkat çekecek.

  Ayrıca sektörle ilgili en yeni trendler ve teknolojiler hakkında seminerler gerçekleştirilecek. Prolight + Sound fuarı ziyaretçileri ve Musikmesse fuarı ziyaretçileri her iki fuara ücretsiz olarak geçiş yapabilecekler.

  GAZETEPORT

  Diğer Haberler
 • Mantar üreticileri kredi bekliyor18 Aralık 2017 Pazartesi 13:30
 • Kredi notu neden düşer, nasıl yükselir?18 Aralık 2017 Pazartesi 13:13
 • Süt üretimini tamamen durdurdu18 Aralık 2017 Pazartesi 11:35
 • Moody's'den Halkbank'a kötü haber18 Aralık 2017 Pazartesi 10:25
 • KGF'de dünya lideri olduk18 Aralık 2017 Pazartesi 10:18
 • Bakan açıkladı! 2017'yi rekorla kapatacağız18 Aralık 2017 Pazartesi 10:02
 • 300 OSB'ye kreş açılıyor18 Aralık 2017 Pazartesi 09:32
 • PTT Kredisi nedir?18 Aralık 2017 Pazartesi 07:26
 • Sürüye saldıran dev yaban domuzunu Kangal köpekleri boğdu18 Aralık 2017 Pazartesi 04:39
 • Faizsiz sigortacılıkta yeni dönem18 Aralık 2017 Pazartesi 01:34
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim