• BIST 107.244
 • Altın 143,419
 • Dolar 3,5588
 • Euro 4,1591

  Yunanlılar Kuşadası'nda

  03.04.2008 15:19
  Sisam Adası Vali Yardımcısı başkanlığındaki Yunan heyeti Kuşadası'na geldi. Yunan heyetini Kuşadası Limanı'nda Kuşadası Kaymakamı Mustafa Esen karşıladı.
  Yunanlılar Kuşadasında
  Yunanlılar Kuşadası'nda Yunanlılar Kuşadası'nda Yunanlılar Kuşadası'nda

  Kuşadası'nda bir dizi ziyarette bulunmak ve Antalya'da yapılacak olan Boat Show'a katılmak için Türkiye'ye gelen Sisam Adası Vali Yardımcısı Stella Tanos ve Yunan-Türk Dostluk Derneği Başkanı Elli Tasoula'nın da aralarında bulunduğu Yunan heyeti akşam saatlerinde feribotla Kuşadası Limanı'na geldi. Kuşadası Limanı'nda Kuşadası Kaymakamı Mustafa Esen, Kuşadası Emniyet Müdürü Şenol Zeybek ve Kuşadası Genç İşadamları Derneği(KUGİAD) Başkanı Ali Can Turan tarafından karşılanan Yunanlı heyet ile Limandaki konferans salonunda bir toplantı yapıldı.
  Kuşadası Kaymakamı Mustafa Esen, 4 ay önce fırtınaya yakalanan Türk işadamının kurtarılmasında gösterdikleri hassasiyetten dolayı Sisam Vali Yardımcısı Stella Tanos'a teşekkür etti. Türk-Yunan dostluğunun gelişmesinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Kuşadası Kaymakamı Mustafa Esen, “ KUGİAD ile Yunan-Türk Dostluk Derneği'nin yaptıkları işbirliği protokolü kapsamında gerçekleştirilecek festival için gerekli tüm desteği vereceğiz. Ayrıca, en kısa zamanda da Sisam adasını ziyaret edeceğim” dedi. Sisam Vali Yardımcısı Stella Tanos da Kuşadası'nda gördükleri ilgiden dolayı çok memnun olduğunu belirterek, Eylül ayında yapılması planlanan 1. Kuşadası-Sisam Festivali ile dostluğun gelişmesinde önemli bir adım atılacağını söyledi.
  KUGİAD Başkanı Ali Can Turan ise Türk-Yunan dostluğunun gelişmesi yönünde Eylül ayında yapılacak 1. Kuşadası-Sisam Festivali'nin büyük önem taşıdığını söyledi. Kuşadası Kaymakamı Mustafa Esen'i Sisam adasına davet eden Yunan heyeti, Antalya'da Boat Show dönüşü 7 Nisan'da yeniden Kuşadası'na gelecek.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim