• BIST 107.882
 • Altın 143,804
 • Dolar 3,5304
 • Euro 4,1439

  Yol-İş'te yeni iddia

  17.08.2009 07:00
  Yol-İş Senkikası İzmir 2 No.lu Şube Başkanı İsmail Evran hakkında güveni kötüye kullanmak gerekçesiyle suç duyurusunda bulunuldu.
  Yol-İşte yeni iddia
  Yol-İş'te yeni iddia Yol-İş'te yeni iddia Yol-İş'te yeni iddia

  AYDINPOST ÖZEL - Aydın İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğinde Seçkin Çakar tarafından gerçekleştirilen suç duyurusunda İsmail Evran'ın sendika şube binasındaki 32 bin BTU'luk klimayı, Kuşadası'nda bulunan yazlık evine taktırdığı iddia ediliyor.
  İsmail Evran hakkında kamu davası açılması istemiyle dilekçenin Savcılığa verildiği öğrenildi.

  TADİLATTA SÖKÜLDÜ AMA YAZLIĞINA TAKTIRDI

  Hakkında suç duyurusunda bulunulan İsmail Evran 2008 yılı Ağustos ayında senkidaki odasında yapılan tadilat sırasında 32 bin BTU'luk tavan tipi klimayı söktürdü. İşler bitince klimayo tekrar yerine taktırmadığı, Kuşadası'na bağlı Karaova mevkii Murat Sitesindeki yazlık evine cihazı taktırdığı iddia edliyor.

  SADECE EVRAN...

  Sendikada aynı niteliklerdeki klimadan iki adet daha bulunduğu bunlardan birinin Şube Genel Sekreteri Erdoğan Keleş'in diğeri ise Şube Mali Sekreteri Kamuran Öğmen'in odalarında olduğu, tadilat sırasında odalardan çıkarılan klimalardan biri Muğla İl Özel İdaresinde bulunan muhasebe servisine diğerinin de Denizli İl Özel İdaresinde bulunan Yol-İş Sendikası baş temsilcisi odasına takıldığı da dilekçe beyan edildi.


  KLİMA YAZLIK EVE TAKILDI

  Aynı sendikanın genel sekreteri ve mali sekreteri odalarından çıkan klimaları işçilerin çalıştığı sendika ve işyerlerine takdığını dilekçesinde belirten Seçkin Çakar, şube başkanı İsmil Evran'ın ise klimayı yazlık evine taktığını iddia ederek hakkında şikayette bulundu.

  İKİ ÜYEYE DE BEYAN ETMİŞ

  Evran'ın kendisine hizmeti ve sendikadaki yetkisi nedeniyle teslim edilen bir malı yetkisini aşarak ve güveni kötüye kullandığını iddia eden Çakar, Evran'ın cezalandırılmasını mahkeden talep etti.

  Öte ayndan suç duyurusunda, Evran'ın 10 Ağustos 2009 tarihinde Aydın'daki toplantıda Niyazi Özçelik ve Süleyman Meral'in de bulunduğu sırada klimayı yazlığına taktırdığını beyan ettiği de aktarıldı.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim