• BIST 106.843
 • Altın 142,689
 • Dolar 3,5367
 • Euro 4,1209

  Yıldız'a nezaket ziyareti

  19.02.2009 17:15
  Nazilli’de faaliyet gösteren 8 sivil toplum kuruluşunun oluşturduğu ‘Nazilli Sivil Toplum Örgütleri Platformu’ tanıtım ziyaretlerine başladı.
  Yıldıza nezaket ziyareti
  Yıldız'a nezaket ziyareti Yıldız'a nezaket ziyareti Yıldız'a nezaket ziyareti

  İlk olarak Nazilli kaymakamı Caner Yıldız"ı ziyaret eden platform temsilcileri Kaymakam Yıldız"a platformun kapsamı ve faaliyetleri hakkında bilgi verdiler.
  Nazilli Sivil Toplum örgütleri platformu adına konuşan Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Nazilli Şube Başkanı İbrahim Yağtu, “Ülkemizde bulunan sivil toplum örgütleri henüz kendilerinden beklenen etkinliği çeşitli nedenlerle gösterememişlerdir. Bu nedenlerin başında iktidara gelen her siyasi irade sivil toplum örgütlerini kendi yanında görmek istemiş çoğu zamanda başarılı olmuştur. Nazilli"de bulunan sivil toplum örgütleri olarak bu zaafları aşmak, Nazilli"nin yönetilmesinde katkı sahibi olmak, sorunların aşılmasında yer almak, toplumun isteklerini yetkili makamlara iletmek, takip etmek, istihdama dönük çalışmalarda her kademedeki kurum ve kuruluşlara proje bazında ve teknik düzeyde katkıda bulunmak, sivil toplum örgütleri arasında irtibatı sağlamak, güçleri oranında ihtiyacı olan kuruluşlara yardım etmek amacıyla 9 Şubat 2009 tarihi itibariyle Nazilli Sivil Toplum Örgütleri Platformunu oluşturduk” dedi.
  Platformun hiç bir siyasi amacı olmadığını açıklayan Yağtu, “Platform programımızda da belirtildiği gibi, ulusal bağımsızlığımız, üniter yapımız, cumhuriyetimiz, Atatürk ilke ve devrimleri ile sorunu olmayan tüm sivil toplum örgütlerine açıktır. Platformumuz Nazilli"yi ilgilendiren konuları öncelik verecektir. Nazilli ile ilgili yapılan her türlü iyi hizmet takdir edilecektir. Yanlış ve hatalar görüldüğünde de en etkin bir şekilde yasal tepkiler gösterilip kamuoyu ile paylaşılacaktır” dedi.
  Nazilli Kaymakamı Caner Yıldız da, Nazilli"nin geleceği açısından atılan bu adımın çok yerinde olduğunu kaydederek, “Nazilli"nin aşılması gereken öncelikli 8-10 problemi var. Bunların gerçekleşmesini sağlamak için de STK"ların önemi büyüktür. STK"lar toplumun gücü, gözü ve kulağıdır. Milletvekilleri başta olmak üzere tüm idarecileri yakından takip ederek sorunlar hakkında duyarlı davranmalı ve bunları aktarmalısınız. Kamuoyuna açtığınız problemler toplumla paylaşılınca yapılması zorunluluğu getirir. Problemlerin takipçisi olursanız Nazilli"miz başta ihtisas organize olmak üzere bir üniversite kenti olmak zorundadır. Geleceğimiz için söz sahibi olan STK"lar olmanızı diliyorum” diye konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim