• BIST 107.693
 • Altın 143,291
 • Dolar 3,5369
 • Euro 4,1404

  Yesevi koleji'ne ödül

  26.06.2008 14:10
  Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yurt genelinde düzenlenen “En İyi Görünümlü ve Bakımlı Okul Bahçeleri” yarışmasında; Aydın Özel Yesevi Koleji en iyi ortaöğretim okulu bahçesi ödülüne layık görüldü.
  Yesevi kolejine ödül
  Yesevi koleji'ne ödül Yesevi koleji'ne ödül Yesevi koleji'ne ödül

  Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yurt genelinde düzenlenen “En İyi Görünümlü ve Bakımlı Okul Bahçeleri” yarışmasında; Aydın Özel Yesevi Koleji en iyi ortaöğretim okulu bahçesi ödülüne layık görüldü. Özel Yesevi Koleji Müdürü Özkan Akman düzenlenen törenle ödül ve plaketlerini İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Dindar"ın elinden aldı.
  Ödül töreninde konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Dindar, öğrenci davranışlarının niteliğinin arttırılması ve temel eğitimin daha nitelikli bir yapıya kavuşturması amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2004 yılından beri çalışmalar yapıldığını söyledi. Proje uygulamalarının Türkiye geneline yaygınlaştırılmasında fayda görüldüğüne işaret eden Dindar, “Eğitim-öğretim ortamının iyileştirilmesinde ve okul çevre ilişkisinin en yüksek düzeyde geliştirilmesinde büyük katkıları olan okul aile birliklerinin okullarında gerçekleştirdikleri örnek çalışmalar ile öğrencilerimizin sağlıklı bir ortamda beslenmelerinde katkı sağladılar. Bu kapsamda Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından Türkiye genelinde "En İyi Görünümlü ve Bakımlı Okul Bahçesi Yarışması" düzenlendi. Aydın merkez ve ilçe değerlendirme komisyonlarına toplam 35 okulun müracaat ettiğini değerlendirmelerde, ilimizdeki en güzel okul bahçeleri belirlendi. Ben yarışmada dereceye giren okullarımıza öğrencilerimize, eğitim faaliyetlerine ve çevreye verdikleri önemden ötürü kutluyorum” dedi.
  Öğrencilere daha çok sosyal aktivite imkanı sunmak için çalışmalar yaptıklarına işaret eden Özel Yesevi Kolejli Müdürü Özkan Akman da, kız öğrencileri ve bayan öğrenci velilerinin kullanabilecekleri jimnastik salonunu da bu yıl faaliyete geçirdiklerini hatırlattı. Okula yeni bir çim futbol sahası kazandırmak için çalışmaların devam ettiğine işaret eden Akman, okul bahçesi ve çevre düzenlemesine de önem verdiklerini kaydetti. Sağlıklı ve ferah ortamların oluşturulmasının eğitim faaliyetlerine doğrudan katkı yaptığını savunan Akman, “Ödül almaya hak kazandığımız bu bahçenin durumu önceden çok kötüydü. Yönetimin kurulumuz ve okul aile birliğimizin sağladığı desteklerle nezih ve göze hoş gelen bir çevre oluşturduk. Öğrencilerimiz ve velilerimiz bu alanlarda istedikleri zaman dinlenme fırsatı bulabiliyorlar. Yaptığımız çalışmaların sonucu olarak böyle bir ödüle layık görülmek bizi çok mutlu etti. Bundan sonra da çevremizi korumak ve güzelleştirmek adına çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Başta eğitim olmak üzere spor ve sanat dalarlında başarı çıtamız her geçen gün yükseliyor. Elde ettiğimiz bu başarılarla Yesevi Kolejli kendi alanında iyi bir örnektir" diye konuştu.
  Yapılan konuşmaların ardından Özel Yesevi Koleji Müdürü Özkan Akman, ödül ve plaketini İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Dindar"ın elinden aldı.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim