• BIST 107.041
 • Altın 143,473
 • Dolar 3,5635
 • Euro 4,1526

  Yerel Tarih 1 Yaşında

  07.02.2009 15:04
  Kısa adı KUYETA olan Kuşadası Yerel Tarih Araştırma Grubu tarafından çıkarılan Yerel Tarih dergisinin birinci doğum günü, Kuşadası Çalıkuşu Evinde kutlandı.
  Yerel Tarih 1 Yaşında
  Yerel Tarih 1 Yaşında Yerel Tarih 1 Yaşında Yerel Tarih 1 Yaşında

  Geçtiğimiz aylarda restore edilen Çalıkuşu Evinde gerçekleşen toplantıya Kuşadası Belediye Başkanı Fuat Akdoğan ve Kuşadası Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Halit Şakar"ın yanı sıra KUYETA üyeleri katıldı.
  Kutlamanın açılış konuşmasını yapan Kuşadası Yerel Tarih Grubu Üyesi Ali Ergül, grup olarak Kuşadası"nın geçmişini bugün ile buluşturma görevini 2000 yılından beri sürdürdüklerini söyledi. Yaptıkları çalışmalar ve araştırmaları düzenli bir yayın organı vasıtası ile kamuoyuna duyurmak amacıyla aylık yayınlanan Yerel Tarih Dergisi çıkardıklarını anlatan Ali Ergül, “Yerel Tarih Dergisi 1. yayın yılını bugün tamamlamıştır. Gazeteler dışında Kuşadası"nda bir yıl sürekli yayınlanmış bir dergi hatırlamıyorum. Kuşadası"nda konusu ne olursa olsun dergi çıkartma girişimleri her dönemde büyük bir heves ile başlamış ancak sürekliliği sağlanamamıştır. Yerel Tarih Dergisi ise 9 yıllık araştırma ve birikimlerin sonucunda, daha da önemlisi toplumun geniş bir kesiminin desteğini alarak yayın hayatına geçen yıl Şubat ayında başlamıştır. Birinci doğum günümüzde öncelikle bize güç ve katkı veren destekçilerimize teşekkürü bir borç biliyoruz” dedi.
  Ergül"ün konuşmasının ardından evin bahçesinde Yerel Tarih Gurubunda aktif görev alan Müjgan Şavkay ve Şenol Eskin ile birlikte Kuşadası Belediye Başkanı Fuat Akdoğan 1"inci yıl pastasını kestiler.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim