• BIST 106.843
 • Altın 142,689
 • Dolar 3,5367
 • Euro 4,1209

  Yalnız Değilsiniz kampanyası genişliyor

  09.11.2007 10:23
  Aydın'da Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi'nde görev yapan bazı doktorlar ile bir gözlük mağazası sahibi tarafından başlatılan 'Yalnız Değilsiniz' hareketi her geçen gün genişliyor.
  Yalnız Değilsiniz kampanyası genişliyor
  Yalnız Değilsiniz kampanyası genişliyor Yalnız Değilsiniz kampanyası genişliyor Yalnız Değilsiniz kampanyası genişliyor

  Aydın'da Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi'nde görev yapan bazı doktorlar ile bir gözlük mağazası sahibi tarafından başlatılan 'Yalnız Değilsiniz' hareketi her geçen gün genişliyor. Şehit ve Gazi aileleri için başlatılan hareketin öncüleri bugün Aydın Valisi Mustafa Malay'ı ziyaret ettiler.
  İlk olarak ADÜ Tıp Fakültesi Hastanesi doktorları ve bir gözlük firması tarafından başlatılan kampanyaya özel muayenesi olan doktorlarda katıldı. Kampanya sayesinde Aydın'daki şehit ve gazi aileleri kampanyaya destek veren doktorlar tarafından ücretsiz muayene olabilecek. Kampanyaya destek veren Özsoy Optik ise gözlük ve lens ihtiyacı olan şehit ve gazi ailelerinin bu ihtiyaçlarını giderecek.
  Aydın Valiliği Encümen Salonunda gerçekleşen ziyarete Aydın Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma Dayanışma Derneği Başkanı Sevil Esin, Özsoy Optik adına Ahmet Özsoy, ADÜ Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Turgay Aktunç, İç Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Ali Zahit Bolaman ve Prof. Dr. Taşkın Şentürk, Gastroloji Uzmanı Prof. Dr. Hadi Yaşa katıldı.
  Ziyarette konuşan Aydın Valisi Mustafa Malay, hareketi başlatan doktorlara ve gözlük mağazası sahibine teşekkür etti. Son zamanlarda yaşanan terör olayları dolayısıyla şehit ve gazi ailelerinin her zamankinden daha fazla ilgi ve alakaya ihtiyacı olduğunu ifade eden Vali Malay, “Şehit ve Gazi ailelerini ziyaret etmek manevi güçtür. Fakat vatanı için canlarını hiçe sayarak Türkiye Cumhuriyeti'nin bütünlüğünü bozmaya çalışanların karşısına dikilerek şehit yada gazi olan askerlerimizin ailelerini maddi destekte gerekli. Bu nedenle şehit ve gazi yakınlarının ihtiyaçlarını karşılamamamız gerekmektedir. Bu kapsamda şehit ve gazi ailelerini ücretsiz tedavi eden ve onların gözlük ve lens ihtiyaçlarını karşılayacak olan mağazamızın bu hareketi onların vatan sevgisinin bir göstergesidir. Vatan millet sevgisi lafla olmaz. Bütün vatandaşlarımız ve kurumlarımız vatan ve millet sevgilerini göstermek için neler yapabileceklerini düşünerek hareket etmelilerdir” dedi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim