• BIST 107.206
 • Altın 142,629
 • Dolar 3,5525
 • Euro 4,1323

  Yabancılar Didim'i tanıtıyor

  03.12.2008 16:43
  Didim Kent Konseyi Yabancılar Çalışma grubu Başkanı Carole Fascıone, Didim’i dünyaya duyurmak için hep birlikte hareket edilmesi gerektiğinin altını çizdi.
  Yabancılar Didimi tanıtıyor
  Yabancılar Didim'i tanıtıyor Yabancılar Didim'i tanıtıyor Yabancılar Didim'i tanıtıyor

  Kent konseyi toplantısında yabancılar çalışma gurubu adına söz alan çalışma grubu ve Didim ve Yöresi Yabancı Uyruklu Vatandaşlar Derneği Başkanı Carole Fascıone “Yaşadığımız kenti daha güzel, daha modern ve turizm alanında tüm dünyanın duyacağı bir kent haline getirmeliyiz. Bunun için yerel yönetimde ki başarılı çalışmalara hep birlikte katkıda bulunacağımıza inanıyorum" dedi.
  Fascıone, dernek olarak gerçekleştirecekleri projeleri: Köy okullarında çalışmaca eksikliklerin giderilmesi, Dernek üyelerimizin kendi ülkelerinin kültür ve geleneklerini tanıtmak adına bir Didim karnavalı hazırlamak ve bu karnavalın gelirini Kent Konseyi çalışmalarında kullanmak olarak açıkladı. Fascıone, “Didim'in hızlı gelişiminden dolayı minibüs güzergâhlarının yeniden belirlenmesi gerek, ulaşılamayan mahalleler var. Çözüm üretilmeli” diye konuştu.
  Çalışma grupları içerisinde en fazla proje üreten komisyon olarak öne çıkan İmar Kentleşme ve Trafik Çalışma grubu adına konuşma yapan Mimar Meral Ağrı ise, şunları söyledi: "Altınkum Vakıflar kavşağına bir Medusa Başı heykeli başta olmak üzere ilçemizde ki kavşaklara tarihi çizgiyi yansıtacak heykel çalışmaları gerçekleştirilecek. Bunun dışında Eskiköy çok atıl durumda bir an önce turizme kazandırılmalı, tören alanı projesi hayata geçirilmeli, tabela boyutlarına standart getirilerek görüntü kirliliğinin önüne geçilmeli. Meandros projesi kapsamında yapılan heykeller de kavşaklarda kullanılarak kazanımı sağlansın. Bunun dışında Aytepe'ye seyir terası yapılarak şehre farklı bir sosyal alan kazandırılabilir"


  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim