• BIST 107.418
 • Altın 142,852
 • Dolar 3,5372
 • Euro 4,1221

  Vecdi Gönül Aydın'da

  08.07.2009 08:20
  Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Aydın’ın Türkiye demokrasisinin başlangıç noktasında şerefli bir yere sahip olduğunu belirtti.
  Vecdi Gönül Aydında
  Vecdi Gönül Aydın'da Vecdi Gönül Aydın'da Vecdi Gönül Aydın'da

  Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, kısa bir süre önce Aydın"da göreve başlayan Vali Hüseyin Coş"u ziyaret etti. Aydın Valiliği önünde Vali Yardımcıları ve valilik personelleri tarafından resmi törenle karşılanan Bakan Gönül, merasim mangasını selamladı. Daha sonra Valilik Makamına geçen Bakan Gönül, valilik şeref defterini imzaladı.
  Ziyarette konuşan Vali Hüseyin Coş, Bakanlar Kurulu kararıyla kısa bir süre önce Aydın"da göreve başladığını anımsattı. Aydın"ın Türkiye"nin en güzel illerinden bir tanesi olduğuna işaret eden Vali Coş, ilin mevcut sorunlarının kendisi ve merkezi hükümet tarafından iyi bilindiğini ifade etti. Vali Coş, Aydın"ın sorunlarının çözümü ve mevcut durumun daha da iyileştirilmesi için gerekli çalışmayı yapacaklarını kaydetti.
  Özel bir nedenle Aydın"da bulunduğunu açıklayan Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül de, resmi görevde olmamasına rağmen Aydın"da yeni göreve başlayan Vali Coş"u ziyaret etmek istediğini beyan etti. Vali Coş"un kendisinin eski meslektaşı olduğunun altını çizen Gönül, “Kendileri meslek hayatı boyunca birçok başarıya imza atmış, görevlerinde hep başarılı ve değişik bir çok yerde görev almış mülki idare amiridir. Resmi görevim olmamasına rağmen kendisini tebrik etmeyi kendime görev azlettim. Eminim daha önce gösterdiği başarıları, Aydın"a da hizmet ederek gösterecektir” dedi.
  Aydın"ın Türkiye"nin gözbebeği olan iller arasında yer aldığının altını çizen Bakan Gönül, “Geçmişte Aydın; Türkiye"sinin gelişmesi ve kalkınması ile ülkenin gelişmiş milletler camiası içerinde şerefli bir yer almasında büyük katkılar sağlamıştır. Aydın, demokrasimizin başlangıç noktası olmak gibi büyük bir şerefe sahip. Cumhuriyetin ilk yıllarında ülke gelirlerinin önemli bir bölümü karşılayan Aydın, bundan sonrada bu katkılarını sürdürecektir. Sayın Valim Hüseyin Avni Coş"un Aydın"da göreve başlamasıyla birlikte Aydın"ın Türkiye"ye sağladığı katkıların artarak devam edeceğinden şüphem yoktur” diye konuştu.
  Daha sonra basın mensuplarının sorularını cevaplayan Bakan Vecdi Gönül, Çin"in Sincan bölgesinde Çin"in Uygur Türklerine yönelik sürdürdüğü baskılarıyla ilgili bir soruya, “Hükümetimiz, Dışişleri Bakanlığımız nezdinde bölgede yaşanan gelişmeleri takip etmektedir” cevabını verdi.
  Bakan Gönül; son günlerde Türkiye gündemini meşgul eden askerlerin sivil mahkemelerde yargılanması ve bu durumun Avrupa ülkelerinde bir benzerinin olmadığı yönündeki diğer bir soruya ise, şu cevabı verdi: “Hükümetimizin tasarruf ve açıklamaları Hükümet Sözcümüz Sayın Cemil Çiçek tarafından yapılmaktadır. Benim bu açıklama ve tasarruflara ilave edeceğim bir şey yok”
  Ziyarette yapılan konuşmaların ardından Vali Coş, ziyaretin anısına Bakan Gönül"e Aydın"ın simgesi olan bir efe heykeli hediye etti.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim