• BIST 107.206
 • Altın 143,247
 • Dolar 3,5533
 • Euro 4,1312

  Vali fahiş fiyata isyan etti

  02.04.2008 00:07
  Kuşadası ve Didim gibi iki önemli turizm merkezine sahip olan Aydın’da Vali Mustafa Malay da sonunda turistlerin kazıklanmasına, hanutçuluk yapılmasına ve fahiş fiyatla mal satılmasına isyan etti.
  Vali fahiş fiyata isyan etti
  Vali fahiş fiyata isyan etti Vali fahiş fiyata isyan etti Vali fahiş fiyata isyan etti

  Kuşadası ve Didim"de geçen yıldan bu yana turistlerin rahatsız edilmesi, hanutçuluk yapılması ve turistlere fahiş fiyatla mal satılmasına karşı etkin bir mücadele başlatan Aydın Valisi Mustafa Malay, olayın çok kötü noktalara ulaştığını belirterek, “Beni bile alışveriş yaparken kazıkladılar" dedi.
  Kuşadası"nda bir turizm toplantısına katılan Aydın Valisi Mustafa Malay, turizmin olumsuz unsurlardan temizlenmesi için çok önemli çalışmalar yaptıklarını ve kararlar aldıklarını belirterek, “Turistlere güvenli alışveriş yapacağı bir ortam sağlamalıyız. Dürüst alışveriş yapmalıyız. Oysa, esnaf hile-hurda yoluna gidiyor. Hem dürüst, inançlı bir toplumuz diyoruz ama iş icraata gelince tam tersini yapıyoruz. Defolu bir malı satın alana göstereceğimiz yerde, defosunu örtbas etmek için her yolu deniyoruz. Oysa, turist güvenli bir alışveriş yapacağı şehre gelir. Kazıklanacağı şehre niye gelsin ki. Kuşadası ve Didim"de beni bile alışveriş yaparken kazıkladılar. Mesela bir tanıdığımıza gittik alışveriş yapmak için. Bize fiyatının çok uygun olduğunu söyledi. Malı satın aldık. Sonradan bir araştırma yaptım, bu tanıdığımız kişi bizi bile kazıklamış, aldığımız malı bize fahiş fiyatla satmış. Turistik merkezlerimizi bu illetten kurtaracağız. Son derece kararlıyız. Herkes dürüst ve işi hakkıyla yapmak zorunda. Herkes üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmek zorunda. Hanutçuluk ve turistlerin kazıklanmasının önüne geçmek için büyük yol aldık. Bu turizm sezonunda bu olumsuzlukları sıfıra indireceğiz. Son derece kararlıyız" dedi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim