• BIST 108.392
 • Altın 143,183
 • Dolar 3,5328
 • Euro 4,1224

  Vali Çoş'a ziyaret

  03.08.2009 13:07
  Vali Hüseyin Avni Coş, hastanelerde yaşanan hasta yakını sağlık çalışanı tartışmalarının sona erip, yerine hastayla daha iyi ilgilenen bir hastane personelinin oluşması için Aydın’daki sağlık çalışanlarını uyarlarda bulundu.
  Vali Çoşa ziyaret
  Vali Çoş'a ziyaret Vali Çoş'a ziyaret Vali Çoş'a ziyaret


  Sağlık-Sen Aydın Şube Başkanı Baki Karaer, Sağlık-Sen Nazilli Şube Başkanı Hasan Gürbüz ve sendika yönetim kurulu üyeleri Vali Hüseyin Avni Coş"u ziyaret ederek, yeni görevinde başarılar dilediler.
  Türkiye"de vatandaşların kolay kolay hastanelere gitmediğini dikkat çeken Vali Coş, hastanelere gelen vatandaşların hastanelerden soğutulmaması gerektiğini belirtti. Hastane personelinin güler yüzlü olması gerektiğini kaydeden Vali Hüseyin Avni Coş, “Bizim insanımız hafif hastalıklarla hastaneye koşan insanlar değil. Ancak ağrısı, sızısı hat safhaya gelince hastaneye gelir insanımız. O zamanda hastamız ve hasta yakınımızın deyim yerindeyse canı burnunda olur. Bu nedenle sağlık çalışanlarımız çok sabırlı, anlayışlı, güler yüzlü ve ilgili olması gerekmektedir. Sağlık çalışanlarımız hasta ve hasta yakınlarının hastanelerdeki ruhi durumlarını göz önünde bulundurulmalı. Ve ona göre hareket etmelilerdir. Sağlık çalışanlarımız hastaneye gelen vatandaşlarımıza hoş tutmalılardır. Hatta hasta ve hasta yakınlarının bazı kusurlarını görmezden gelip, onlara karşı güler yüzlü bir şekilde hizmet etmelidir. Hastayı sadece fiziki tedavi iyileştirmez. Hastanedeki ilgiden memnun kalacak ki hasta moral seviyesi yüksek olacak. Ancak bu şartlarda uygulanan fiziki tedavi olumlu sonuç verebilir. Bu anlayışla çalışma saatlerinde yüzünden tebessümü, sabrı ve ilgiyi eksik etmeyen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
  “VATANDAŞLARIMIZ DA ÖN YARGILI OLMASIN”
  Sağlık-Sen Aydın Şubesi"nin kendisine ziyaret ettiği toplantıda sendika aracılığı ile sağlık çalışanlarına çeşitli uyarılarda bulunan Aydın Valisi Hüseyin Avni Coş, hastanelere gelen vatandaşlara da uyarılarda bulundu. Vatandaşların hastanelere gelirken ön yargılı olmamalarını isteyen Hüseyin Avni Coş, “Vatandaşlarımız, unutmamalıdır ki hastanelerde çalışan bütün personelimiz kendileri için var. Hastanelerde 24 saat nöbet tutan personelde hasta için var, ambulans başında bekleyen şoförde hasta için var. Vatandaşlarımız şunu unutmamalıdır ki bütün sağlık çalışanları hasta için var. Vatandaşlarımız hastanelere gelirken bu düşüncelerle gelip önyargılı olmamalıdır” dedi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim