• BIST 107.041
 • Altın 143,530
 • Dolar 3,5635
 • Euro 4,1526

  Vadi'nin ilk bölümü bitiyor

  18.06.2008 19:00
  Tamamlandığında Avrupa'nın en büyük kongre sarayı olacak olan Kuşadası Kongre Vadisi inşaatı hızla devam ediyor.
  Vadinin ilk bölümü bitiyor
  Vadi'nin ilk bölümü bitiyor Vadi'nin ilk bölümü bitiyor Vadi'nin ilk bölümü bitiyor

  Tamamlandığında Avrupa'nın en büyük kongre sarayı olacak olan Kuşadası Kongre Vadisi inşaatı hızla devam ediyor. Kuşadası Kongre Vadisi'nin sahibi Komer şirketinin inşaattan sorumlu yönetim kurulu üyesi de olan Kuşadası Belediye Başkanı Fuat Akdoğan, Kongre Vadisi'nin ilk bölümünü oluşturan kongre merkezinin 29 Ekim tarihine kadar tamamlanacağını belirtti.
  Kongre Vadisi ile ilgili açıklamalar bulunan Kuşadası Belediyesi Başkanı Fuat Akdoğan, taşıyıcı unsurları tamamlanan inşaatta çelik çatı kirişlerinin yerleştirme işleminin sürdüğünü ve çatı montajının da bitme aşamasında olduğunu söyledi. Kongre Vadisi'nin Kuşadası ve Ege Bölgesi'nin turizmdeki çıkışına büyük bir ivme kazandıracağını kaydeden Akdoğan, "Şu anda hedeflerimize uygun bir tempoda çalışıyoruz. İş programımızda herhangi bir aksama yok. Yönetim ve müteahhit firma olarak karşılıklı sorumluluklarımızı yerine getiriyoruz. Başbakanımız Sayın Recep Tayin Erdoğan'a söz verdik. Bu söze uygun olarak ilk bölümü oluşturan Kongre Merkezi'nin inşaatı 29 Ekim 2008 tarihinde bitmiş olacak. Tüm hazırlıklarımızı bu tarihe göre yapıyoruz. Ortaya muhteşem bir eser çıkıyor. İşin içinde olduğumuz için gelişmeler bize büyük bir heyecan veriyor. Keşke Kuşadası'nda yaşayan herkesin gidip çalışmaları görme olanağı olsa. İnşallah merkezimizde kongre yapıldığı günleri de görecek ve bu onuru tüm Kuşadası halkı olarak yaşayacağız" dedi.
  PROJESİNİN TOPLAM MALİYETİ 250 MİLYON YTL'Yİ AŞIYOR
  Otel, sosyal tesisler, villalar, safari park gibi farklı bölümlerin yer alacağı Kongre Vadisi projesinin sadece ilk bölümünü oluşturan Kongre Merkezi"nin birinci kısmı 35 milyon YTL'ye mal olacak. Kuşadası turizmini canlandırması ve büyük bir ekonomik potansiyel yaratması hedeflenen KOMER'in inşaata halen devam ediyor. 28 Ekim 2008 tarihinde ilk bölümü oluşturan Kongre Merkezinin inşaatı tamamlanacak. İkinci bölümde ise sosyal tesisler, yemek üniteleri, amfitiyatro ve villalar, üçüncü bölümde 600 odalı otel, dördüncü bölümde de safari park yer alıyor. Projenin toplam maliyeti 250 milyon YTL'yi aşıyor. Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB), Uluslararası Kongre Tesisleri İşletmeciliği Şirketi (UKTAŞ), Aydın Özel İdaresi, Kuşadası Belediyesi, Kuşadası Ticaret Odası, LİMAŞ, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Peninsula Turizm'in sahibi Tevfik Bağcı ve bazı turistik tesislerin ortak olduğu Kuşadası Kongre Vadisi şirketi KOMER, Avrupa'nın en büyük kongre merkezi projesi olarak tasarlandı.


  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim