• BIST 107.418
 • Altın 142,852
 • Dolar 3,5372
 • Euro 4,1221

  Uyguç'tan değerlendirme

  09.02.2009 10:37
  Ünal Uyguç "Milli Mücadelede Aydın Sancağı ve Yörük Ali Efe" Çalışmasını değerlendirdi.
  Uyguçtan değerlendirme
  Uyguç'tan değerlendirme Uyguç'tan değerlendirme Uyguç'tan değerlendirme

  Aydın İli ve İlçeleri Kültür, Eğitim, Araştırma ve Geliştirme Derneği Başkanı Ünal Uyguç Aydın Belediyesi öncülüğünde hazırlanan “Milli Mücadelede Aydın Sancağı ve Yörük Ali Efe” kitabının önemine değinerek “Bu yaptığımız çalışma bir başyapıttır” dedi.
  Milli Mücadele tarihinin akışı içindeki olayların çalışmada belgeleri ile gözler önüne serildiğini ifade eden Ünal Uyguç “Milli Mücadele tarihinin Türkiye"de ilk kez bir ilin cephe cephe bilimsel olarak aydınlatılması ülkemizin 13 üniversitesinin 21 değerli bilim adamı ve yerel tarihçileri ile belgelenmiş oluyor. Bu çalışma şimdi size tanıttığımız bu başyapıt ile bir anlamda da ana eksende de tamamlanmıştır” şeklinde konuştu.
  Kitabın hazırlanmasında emeği geçen herkesin kutlanması gerektiğini söyleyen Ünal Uyguç “Tüm Aydınlılar adına Adnan Menderes Üniversitemize ve özellikle Yrd.Doç.Dr Günver Güneş hocamıza ve arkadaşlarına bilimsel yardım ve desteklerinden ötürü şükranlarımızı sunuyoruz. Geçmişimize sahip çıkmamızda desteklerini hiç bir zaman esirgemeyin Valimiz ve tüm yetkililerimize de teşekkür ediyorum. Bize bu kutsal vatanı emanet eden atalarımız bizden geçmişimize ve Cumhuriyetimize sahip çıkmamızdan başka bir şey istemiyorlar. Bu çalışma ile Aydın"ın Milli Mücadele tarihi içindeki yeri belgelerle aydınlatılmış oldu. Özellikle yeni nesiller bu kaynaktan mutlaka yararlanmalı” ifadelerini kullandı.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim