• BIST 106.711
  • Altın 143,514
  • Dolar 3,5567
  • Euro 4,1387

    UEFA'da 3. hafta maçları

    23.10.2009 17:06
    UEFA Avrupa Ligi'nde gruplardaki üçüncü maçlar bu akşam Avrupa'nın çeşitli kentlerinde 12 grupta oynanan 24 karşılaşmayla tamamlandı.
    UEFAda 3. hafta maçları
    UEFA'da 3. hafta maçları UEFA'da 3. hafta maçları UEFA'da 3. hafta maçları

    Temsilcilerimiz Fenerbahçe ve Galatasaray gruplarındaki 3. maçlarını Romanya temsilcileri Steaua Bükreş ve Dinamo Bükreş ile oynayacaklar. Fenerbahçe, H Grubu'ndaki 3. maçta Romanya temsilcisi Steaua Bükreş'i Colin Kazım'ın attığı tek golle 1 - 0 yenerek liderliğe yükseldi.

    12 grupta 48 takımın mücadele ettiği UEFA Avrupa Ligi'nin üçüncü hafta maçı öncesinde temsilcilerimizden Fenerbahçe, H Grubu'ndaki ilk maçında Hollanda temsilcisi Twente'ye İstanbul'da 2 - 1 yenilmişti. Fenerbahçe, Moldova deplasmanında Sheriff takımıyla oynadığı gruptaki ikinci maçta sahadan 1 - 0 galip ayrılarak 3 puanın sahibi olmuştu. Sarı - lacivertli ekip grubundaki 3. maçında ise Steaua Bükreş'i deplasmanda 1 - 0 yendi.

    Grup maçlarına iyi bir başlanğıç yapan Galatasaray ise F Grubu'ndaki ilk maçında Yunanistan temsilcisi Panathinaikos'u deplasmanda 3 - 1 yendiği maçın ardından konuk ettiği Avusturya temsilcisi Sturm Graz ile 1 - 1 berabere kalmıştı. Sarı - kırmızılı ekip gruptaki 3. maçta ise Romanya temsilcisi Dinamo Bükreş'i konuk ettiği Ali Sami Yen Stadı'nda 4 - 1 gibi farklı bir skorla yendi. Grubun diğer maçında ise Panathinaikos, penaltıdan attığı golle Sturm Graz'ı 1 - 0 yendi.

    UEFA Avrupa Ligi'nde mücadele eden temsilcilerimizden Fenerbahçe ve Galatasaray 3. haftada oynadıkları maçları kazanarak gruplarında liderliklerini sürdürdüler. F ve H gruplarında alınan sonuçlar ile kalan maçların programı şöyle;

    A Grubu

    1. Hafta

    Ajax (Hollanda) - Timişoara (Romanya): 0 - 0

    Dinamo Zagreb (Hırvatistan) - Anderlecht (Belçika): 0 - 2

    2. Hafta

    Anderlecht (Belçika) - Ajax (Hollanda): 1 - 1

    Timişoara (Romanya) - Dinamo Zagreb (Hırvatistan): 0 - 3

    3. Hafta

    Timişoara (Romanya) - Anderlecht (Belçika): 0 - 0

    Ajax (Hollanda) - Dinamo Zagreb (Hırvatistan): 2 - 1

    KALAN MAÇLAR

    5 Kasım Perşembe

    Dinamo Zagreb (Hırvatistan) - Ajax (Hollanda)

    Anderlecht (Belçika) - Timişoara (Romanya)

    2 Aralık Çarşamba

    Timişoara (Romanya) - Ajax (Hollanda)

    Anderlecht (Belçika) - Dinamo Zagreb (Hırvatistan)

    17 Aralık Perşembe

    Dinamo Zagreb (Hırvatistan) - Timişoara (Romanya)

    Ajax (Hollanda) - Anderlecht (Belçika)

    B Grubu

    1. Hafta


    Lille (Fransa) - Valencia (İspanya): 1 - 1

    Genoa (İtalya) - Slavia Prag (Çek Cumhuriyeti): 2 - 0

    2. Hafta

    Slavia Prag (Çek Cumhuriyeti) - Lille (Fransa): 1 - 5

    Valencia (İspanya) - Genoa (İtalya): 3 - 2

    3. Hafta

    Valencia (İspanya) - Slavia Prag (Çek Cumhuriyeti): 1 - 1

    Lille (Fransa) - Genoa (İtalya): 3 - 0

    KALAN MAÇLAR

    5 Kasım Perşembe

    Slavia Prag (Çek Cumhuriyeti) - Valencia (İspanya)

    Genoa (İtalya) - Lille (Fransa)

    2 Aralık Çarşamba

    Valencia (İspanya) - Lille (Fransa)

    Slavia Prag (Çek Cumhuriyeti) - Genoa (İtalya)

    17 Aralık Perşembe

    Lille (Fransa) - Slavia Prag (Çek Cumhuriyeti)

    Genoa (İtalya) - Valencia (İspanya)

    C Grubu

    1. Hafta


    Hapoel Tel-Aviv (İsrail) - Celtic (İskoçya): 2 - 1

    Rapid Wien (Avusturya) - Hamburg (Almanya): 3 - 0

    2. Hafta

    Hamburg (Almanya) - Hapoel Tel-Aviv (İsrail): 4 - 2

    Celtic (İskoçya) - Rapid Wien (Avusturya): 1 - 1

    3. Hafta

    Celtic (İskoçya) - Hamburg (Almanya): 0 - 1

    Hapoel Tel-Aviv (İsrail) - Rapid Wien (Avusturya): 5 - 1

    KALAN MAÇLAR

    5 Kasım Perşembe

    Rapid Wien (Avusturya) - Hapoel Tel-Aviv (İsrail)

    Hamburg (Almanya) - Celtic (İskoçya)

    2 Aralık Çarşamba

    Celtic (İskoçya) - Hapoel Tel-Aviv (İsrail)

    Hamburg (Almanya) - Rapid Wien (Avusturya)

    17 Aralık Perşembe

    Rapid Wien (Avusturya) - Celtic (İskoçya)

    Hapoel Tel-Aviv (İsrail) - Hamburg (Almanya)

    D Grubu

    1. Hafta

    Heerenveen (Hollanda) - Sporting Lizbon (Portekiz): 2 - 3

    Hertha Berlin (Almanya) - Ventspils (Litvanya): 1 - 1

    2. Hafta

    Sporting Lizbon (Portekiz) - Hertha Berlin (Almanya): 1 - 0

    Ventspils (Litvanya) - Heerenveen (Hollanda): 0 - 0

    3. Hafta

    Ventspils (Litvanya) - Sporting Lizbon (Portekiz): 1 - 2

    Hertha Berlin (Almanya) - Heerenveen (Hollanda): 0 - 1

    KALAN MAÇLAR

    5 Kasım Perşembe

    Sporting Lizbon (Portekiz) - Ventspils (Litvanya)

    Heerenveen (Hollanda) - Hertha Berlin (Almanya)

    3 Aralık Çarşamba

    Ventspils (Litvanya) - Hertha Berlin (Almanya)

    Sporting Lizbon (Portekiz) - Heerenveen (Hollanda)

    16 Aralık Perşembe

    Hertha Berlin (Almanya) - Sporting Lizbon (Portekiz)

    Heerenveen (Hollanda) - Ventspils (Litvanya)

    E Grubu

    1. Hafta

    CSKA Sofya (Bulgaristan) - Fulham (İngiltere): 1 - 1

    Basel (İsviçre) - Roma (İtalya): 2 - 0

    2. Hafta

    Roma (İtalya) - CSKA Sofya (Bulgaristan): 2 - 0

    Fulham (İngiltere) - Basel (İsviçre): 1 - 0

    3. Hafta

    Fulham (İngiltere) - Roma (İtalya): 1 - 1

    CSKA Sofya (Bulgaristan) - Basel (İsviçre): 0 - 2

    KALAN MAÇLAR

    5 Kasım Perşembe

    Roma (İtalya) - Fulham (İngiltere)

    Basel (İsviçre) - CSKA Sofya (Bulgaristan)

    3 Aralık Perşembe

    Fulham (İngiltere) - CSKA Sofya (Bulgaristan)

    Roma (İtalya) - Basel (İsviçre)

    16 Aralık Çarşamba

    CSKA Sofya (Bulgaristan) - Roma (İtalya)

    Basel (İsviçre) - Fulham (İngiltere)

    F Grubu

    1. Hafta

    Panathinaikos (Yunanistan) - Galatasaray: 1 - 3

    Sturm Graz (Avusturya) - Dinamo Bükreş (Romanya): 0 - 1

    2. Hafta

    Dinamo Bükreş (Romanya) - Panathinaikos (Yunanistan): 0 - 1

    Galatasaray - Sturm Graz (Avusturya): 1 - 1

    3. Hafta

    Galatasaray - Dinamo Bükreş (Romanya): 4 - 1

    Panathinaikos (Yunanistan) - Sturm Graz (Avusturya): 1 - 0

    KALAN MAÇLAR

    5 Kasım (Saat: 20.00)


    Dinamo Bükreş (Romanya) - Galatasaray

    Sturm Graz (Avusturya) - Panathinaikos (Yunanistan)

    3 Aralık (Saat: 22.05)

    Galatasaray - Panathinaikos (Yunanistan)

    Dinamo Bükreş (Romanya) - Sturm Graz (Avusturya)

    16 Aralık (Saat:20.00)

    Panathinaikos (Yunanistan) - Dinamo Bükreş (Romanya)

    Sturm Graz (Avusturya) - Galatasaray

    G Grubu

    1. Hafta


    Lazio (İtalya) - Salzburg (Avusturya): 1 - 2

    Villarreal (İspanya) - Levski Sofya (Bulgaristan): 1 - 0

    2. Hafta

    Levski Sofya (Bulgaristan) - Lazio (İtalya): 0 - 4

    Salzburg (Avusturya) - Villarreal (İspanya): 2 - 0

    3. Hafta

    Salzburg (Avusturya) - Levski Sofya (Bulgaristan): 1 - 0

    Lazio (İtalya) - Villarreal (İspanya): 2 - 1

    KALAN MAÇLAR

    5 Kasım Perşembe

    Levski Sofya (Bulgaristan) - Salzburg (Avusturya)

    Villarreal (İspanya) - Lazio (İtalya)

    2 Aralık Çarşamba

    Salzburg (Avusturya) - Lazio (İtalya)

    Levski Sofya (Bulgaristan) - Villarreal (İspanya)

    17 Aralık Perşembe

    Lazio (İtalya) - Levski Sofya (Bulgaristan)

    Villarreal (İspanya) - Salzburg (Avusturya)

    H Grubu

    1. Hafta


    Fenerbahçe - Twente (Hollanda): 1 - 2

    Steaua Bükreş (Romanya) - Sheriff (Moldova): 0 - 0

    2. Hafta

    Sheriff (Moldova) - Fenerbahçe: 0 - 1

    Twente (Hollanda) - Steaua Bükreş (Romanya): 0 - 0

    3. Hafta

    Steaua Bükreş (Romanya) - Fenerbahçe: 0 - 1

    Sheriff (Moldova) - Twente (Hollanda): 2 - 0

    KALAN MAÇLAR

    5 Kasım Perşembe


    Fenerbahçe - Steaua Bükreş (Romanya)

    Twente (Hollanda) - Sheriff (Moldova)

    2 Aralık Çarşamba

    Twente (Hollanda) - Fenerbahçe

    Sheriff (Moldova) - Steaua Bükreş (Romanya)

    17 Aralık Çarşamba

    Fenerbahçe - Sheriff (Moldova)

    Steaua Bükreş (Romanya) - Twente (Hollanda)

    I Grubu

    1. Hafta

    Benfica (Portekiz) - BATE Borisov (Belarus): 2 - 0

    Everton (İngiltere) - AEK Atina (Yunanistan): 4 - 0

    2. Hafta

    AEK Atina (Yunanistan) - Benfica (Portekiz): 1 - 0

    BATE Borisov (Belarus) - Everton (İngiltere): 1 - 2

    3. Hafta

    BATE Borisov (Belarus) - AEK Atina (Yunanistan): 2 - 1

    Benfica (Portekiz) - Everton (İngiltere): 5 - 0

    KALAN MAÇLAR

    5 Kasım Perşembe


    AEK Atina (Yunanistan) - BATE Borisov (Belarus)

    Everton (İngiltere) - Benfica (Portekiz)

    2 Aralık Çarşamba

    BATE Borisov (Belarus) - Benfica (Portekiz)

    AEK Atina (Yunanistan) - Everton (İngiltere)

    17 Aralık Perşembe

    Benfica (Portekiz) - AEK Atina (Yunanistan)

    Everton (İngiltere) - BATE Borisov (Belarus)

    J Grubu

    1. Hafta

    Club Brugge (Belçika) - Shakhtar Donetsk (Ukrayna): 1 - 4

    Partizan (Sırbistan) - Toulouse (Fransa): 2 - 3

    2. Hafta

    Toulouse (Fransa) - Club Brugge (Belçika): 2 - 2

    Shakhtar Donetsk (Ukrayna) - Partizan (Sırbistan): 4 - 1

    3. Hafta

    Shakhtar Donetsk (Ukrayna) - Toulouse (Fransa): 4 - 0

    Club Brugge (Belçika) - Partizan (Sırbistan): 2 - 0

    KALAN MAÇLAR

    5 Kasım Perşembe

    Toulouse (Fransa) - Shakhtar Donetsk (Ukrayna)

    Partizan (Sırbistan) - Club Brugge (Belçika)

    3 Aralık Perşembe

    Shakhtar Donetsk (Ukrayna) - Club Brugge (Belçika)

    Toulouse (Fransa) - Partizan (Sırbistan)

    16 Aralık Çarşamba

    Club Brugge (Belçika) - Toulouse (Fransa)

    Partizan (Sırbistan) - Shakhtar Donetsk (Ukrayna)

    K Grubu

    1. Hafta


    Sparta Prag (Çek Cumhuriyeti) - PSV Eindhoven (Hollanda): 2 - 2

    CFR Cluj (Romanya) - Kopenhag (Danimarka): 2 - 0

    2. Hafta

    Kopenhag (Danimarka) - Sparta Prag (Çek Cumhuriyeti): 1 - 0

    PSV Eindhoven (Hollanda) - CFR Cluj (Romanya): 1 - 0

    3. Hafta

    PSV Eindhoven (Hollanda) - Kopenhag (Danimarka): 1 - 0

    Sparta Prag (Çek Cumhuriyeti) - CFR Cluj (Romanya): 2 - 0

    KALAN MAÇLAR

    5 Kasım Perşembe


    Kopenhag (Danimarka) - PSV Eindhoven (Hollanda)

    CFR Cluj (Romanya) - Sparta Prag (Çek Cumhuriyeti)

    3 Aralık Perşembe

    PSV Eindhoven (Hollanda) - Sparta Prag (Çek Cumhuriyeti)

    Kopenhag (Danimarka) - CFR Cluj (Romanya)

    16 Aralık Çarşamba

    Sparta Prag (Çek Cumhuriyeti) - Kopenhag (Danimarka)

    CFR Cluj (Romanya) - PSV Eindhoven (Hollanda)

    L Grubu

    1. Hafta


    Athletic Bilbao (İspanya) - Avusturya Wien (Avusturya): 3 - 0

    Nacional (Portekiz) - Werder Bremen (Almanya): 2 - 3

    2. Hafta

    Werder Bremen (Almanya) - Athletic Bilbao (İspanya): 3 - 1

    Avusturya Wien (Avusturya) - Nacional (Portekiz): 1 - 1

    3. Hafta

    Avusturya Wien (Avusturya) - Werder Bremen (Almanya): 2 - 2

    Athletic Bilbao (İspanya) - Nacional (Portekiz): 2 - 1

    KALAN MAÇLAR

    5 Kasım Perşembe

    Werder Bremen (Almanya) - Avusturya Wien (Avusturya)

    Nacional (Portekiz) - Athletic Bilbao (İspanya)

    3 Aralık Perşembe

    Avusturya Wien (Avusturya) - Athletic Bilbao (İspanya)

    Werder Bremen (Almanya) - Nacional (Portekiz)

    16 Aralık Çarşamba

    Athletic Bilbao (İspanya) - Werder Bremen (Almanya)

    Nacional (Portekiz) - Avusturya Wien (Avusturya)/yeni şafak

    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve kişilik haklarını hiçe sayan yorumlar onaylanmamaktadır.
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
    Diğer Haberler
  • Zirveden Metrise Azizli yıllar14 Temmuz 2011 Perşembe 07:15
  • Kulaçsız altın madalya aldı14 Temmuz 2011 Perşembe 07:14
  • Nouma: Tayfur düzgün bir adam, çok şaşkınım14 Temmuz 2011 Perşembe 07:02
  • Havutçu ve Adalı da tutuklandı14 Temmuz 2011 Perşembe 04:08
  • TFF teslimiyet içerisinde13 Temmuz 2011 Çarşamba 22:49
  • Çalımbay o iddiaları yalanladı13 Temmuz 2011 Çarşamba 18:38
  • Taraftarlar ayaklandı 13 Temmuz 2011 Çarşamba 17:10
  • G.Sarayda yeni formalar tanıtılacak13 Temmuz 2011 Çarşamba 17:4:
  • Aziz Yıldırımın avukatları harekete geçti... 13 Temmuz 2011 Çarşamba 16:55
  • Galatasaray: Kimseyi sırtından vurmuyoruz! 13 Temmuz 2011 Çarşamba 15:14
  • Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim