• BIST 106.711
 • Altın 143,580
 • Dolar 3,5587
 • Euro 4,1404

  Tutuklamaya İP'den eleştiri

  25.03.2008 20:09
  İşçi Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek'in "Ergenekon" soruşturması kapsamında gözaltına alınarak tutuklanması, Aydın'da bir basın toplantısıyla eleştirildi.
  Tutuklamaya İPden eleştiri
  Tutuklamaya İP'den eleştiri Tutuklamaya İP'den eleştiri Tutuklamaya İP'den eleştiri

  İP Aydın İl Teşkilatı'nda düzenlenen toplantıya, İP Aydın İl Başkanı ve Parti MYK Üyesi Aysun Altıntaş ile il yönetim kurulu üyeleri katıldı.
  İP Aydın İl Başkanı Aysun Altıntaş, Ergenekon soruşturmasının hedefinin İP, ulusal güçler ve Türk Silahlı Kuvvetleri olduğunu iddia etti. Partileri hakkında bir yalan makinesinin harekete geçirildiğini ileri süren Altıntaş, daha öncede yaşanan bu tertiplerin boşa çıkacağını ve sorumluların hesap vereceğini söyledi. Tutuklamalara gerekçe gösterilen iddiaların gerçek dışı olduğunu belirten Altıntaş, "Ülkemiz büyük bir çatışmaya doğru yol alıyor, bunun bütün işaretleri var. Cumhuriyetçi vatansever
  aydınlarımız, ülkesini, Cumhuriyet'i ve Atatürk'ü sevenler büyük bir tertip ile gece yarıları yapılan operasyonlarla gözaltına alınmakta. Demokrat, cumhuriyetçi aydınlarımızın böyle bir tutumla karşı karşıya kalması son derece düşündürücü" dedi. Bunların asıl hedeflerinin laik cumhuriyet ve Atatürkçü düşünce olduğunu anlatan Altıntaş, şöyle konuştu: "Ancak, Türkiye Cumhuriyeti'nin aydınlık yüzleri, Atatürk devrimcileri, gençleri ülkelerine sahip çıkmak zorundadır. Biz ulusal egemenliğin yılmaz
  temsilcileri olarak yargıya el uzattırmayacağız. Aydınlarımızı yalnız bırakmayacağız. Ülkemizi böldürmeyeceğiz. Atatürk'ün devrim ve ilkelerini hep dik, hep ayakta, ne pahasına olursa olsun sonsuza dek savunacağız."
  Soruşturma sırasında İP lideri Perinçek'e yöneltilen soruların tertibi ortaya koyduğuna işaret eden Aysun Altıntaş; İP ve Doğu Perinçek'in 40 yıllık bir geçmişi olduğunu ve boşa çıkacak girişimlerin sonucunda sorumluların mutlaka hesap vereceğini sözlerine ekledi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim