• BIST 107.041
 • Altın 143,530
 • Dolar 3,5635
 • Euro 4,1526

  Türk Sağlık-Sen'den iddia

  01.04.2010 16:34
  Türk Sağlık-Sen Aydın Şube Başkanı Ahmet Bozkurt, çalıştıkları kurumlarda kendilerine yönelik baskı uygulandığını iddia ederek, Vali Coş’un duruma el koymasını istedi.
  Türk Sağlık-Senden iddia
  Türk Sağlık-Sen'den iddia Türk Sağlık-Sen'den iddia Türk Sağlık-Sen'den iddia

  Konuyla ilgili açıklama yapan Türk Sağlık-Sen Aydın Şubesi Başkan Yardımcısı Ahmet Bozkurt, üyeleri üzerinde gittikçe artan bir baskı oluşturulduğunu ileri sürdü. Bir grup sendika üyesiyle ilgili basın toplantısı düzenleyen Bozkurt, üyelerine yönelik baskının pisikolojik boyutlara aştığını, işyeri değişiklikleri ve benzeri tehditlere ulaştığını belirtti. Çalışanlar arasında da kurumlarda "sizden-bizden" tartışmalarının yaşanmaya başlandığını kaydeden Bozkurt, “Mevcut bürokratlar sendikalar arasında ayrımcılık yaparak belli bir sendikayı desteklemeleri sonucu değerli üyelerimiz o sendikanın tehdidini üzerinde hissetmektedir. Hatta bazı bürokratlar ilçe ve belde sağlık ocaklarını arayıp, "Sendikaya üye olmanız kurumumuzun menfaatine olacaktır" gibi üstü kapalı cümlelerle hem vaat, hem de tehditte bulunma pervasızlığı gösterecek kadar ileri gitmişlerdir. Çalışanlar bu anlamda oldukça yoğun bir stres ve baskı altındadırlar. Belli bir sendikal oluşumun tercihleri doğrultusunda kurum ve kuruluşlarımızın başhekim, müdür, başhemşire ve bunların yardımcıları atanmaktadır. Bu atamalartda hakkaniyet ve hukuka uygunluk gözetilmemekte, sendikamız tarafından açılan davalar sonunda varılan kararları dahi pervasızca çiğnenmekte, hukuk devleti ilkesi yok sayılmaktadır” dedi.

  "KEYFE KEDER YAPILAN GÖREVLENDİRMELERE BİR NOKTA KOYUN"
  Türk Sağlık-Sen"e üye sağlık çalışanlarının sendikalarından vazgeçirilmeye çalışıldığını ileri süren Ahmet Bozkurt, “Bazı sağlık kurumlarındaki üyelerimizi zaman zaman emri vaki bir şekilde toplayıp üstü kapalı bir şekilde sendikalarından yana değil de kurum amirlerinden yana destek olmalarını, dolaylı şekilde sendikal tercihlerinden vazgeçmelerini önermektedirler. Bunun en son canlı örneği İl Sağlık Müdürlüğümüzde yaşanmış ve oradaki üyelerimiz ciddi bir şekilde üzerlerinde bu baskıyı hissetmişlerdir. Bazı kurum idarecilerimiz de sendikamızın yönetim kurulu üyeleri ve temsilcilerinin, üyelerinin görev yerlerini değiştirerek susturma ve sindirme politikası izlenmektedir. Bir durum tespiti yapmak adına buradan Sayın Valimize de seslenmek istiyoruz. Sayın Valim bu kurumlardaki gerginliği ortadan kaldırmak ve gidermek noktasında zaman zaman keyfe keder yapılan geçici görevlendirme ve yer değiştirmelere bir nokta koyun. Sorumlu sendikacılık anlayışımız gereği, yapılan yanlı-taraflı atamaları da hatırlatmak ve dikkat çekmek zorunluluğu hissettik” diyerek Vali Hüseyin Avni Coş"u göreve davet etti. -iha

  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve kişilik haklarını hiçe sayan yorumlar onaylanmamaktadır.
  Yorumlar
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim