• BIST 106.843
 • Altın 142,669
 • Dolar 3,5367
 • Euro 4,1209

  Turizmde tur otobüsleri

  18.06.2009 09:38
  Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Aydın kent merkezindeki tarihi eserlerin tanınması ve merkez esnafının turizm gelirlerinden faydalanabilmesi için yerel seçim öncesinde başlattıkları ‘Tur Otobüsü Projesine’ daha da ağırlık vereceklerini belirtti.
  Turizmde tur otobüsleri
  Turizmde tur otobüsleri Turizmde tur otobüsleri Turizmde tur otobüsleri

  Aydın kent merkezinin turizmden pay alamaması problemini çözmek için kollarını sıvadıklarının altını çizen Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, “Yaz aylarında 1 günde Aydın"dan transit olarak 80 tur otobüsü geçiyor. Bu otobüsleri şimdiye kadar Aydın kent merkezine sokamadık. Oysa Aydın"ın önemli kültürel ve tarihi zenginlikleri var. Şehrimiz külliyeler açısından çok zengin. Tralles Antik Kentimiz yeterince tanınmıyor. Tralles Antik kentimizdeki kazılara gerekli tüm desteği vereceğiz.İlk etapta hedefimiz haftada 3 tur otobüsünü Aydın"a sokmak Bu yıl sonunda da turist açısından hedeflediğimiz rakamları kamuoyuna açıklayacağız” dedi.
  Tur otobüsleri sayesinde il merkezinde ekonomik yaşamı hareketlendirmeyi amaçladıklarını kaydeden Başkan Çerçioğlu, “Yerel seçim öncesinde çalışmalarına başladığımız bu proje kapsamında önemli bir mesafe kat ettik. Kent merkezine otobüslerle gelen turistler hem tarihi yerlerimi tanıdılar hem de esnafımızdan alışveriş ettiler. Esnafımızdan aldığımız olumlu izlenim nedeniyle bu çalışmayı sürdürme kararı aldık. Bu konuya bundan böyle daha çok ağırlık vereceğiz” diye konuştu.
  Başkan Çerçioğlu, Aydın"ın teşvik kapsamındaki İller arasına giremeyişinin tarımsal sanayinin istenilen düzeyde gelişmesini engellediğini sözlerine ekleyerek, özellikle Aydındaki kadın istihdamı konusunda önemli projelere imza atacaklarını kaydetti.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim