• BIST 107.206
 • Altın 143,369
 • Dolar 3,5533
 • Euro 4,1312

  Turizm Kuşadası'nda tartışıldı

  02.04.2008 10:18
  Aydın İl Turizm Koordinasyon Kurulu Toplantısı Kuşadası'nda gerçekleştirildi.
  Turizm Kuşadasında tartışıldı
  Turizm Kuşadası'nda tartışıldı Turizm Kuşadası'nda tartışıldı Turizm Kuşadası'nda tartışıldı

  Aydın Valisi Mustafa Malay başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Aydın Jandarma Alay Komutanı Mehmet Tire, Aydın Emniyet Müdürü Yılmaz Orhan, Kuşadası Kaymakamı Mustafa Esen, Didim Kaymakamı Ali Katırcı, Kuşadası Garnizon Komutanı Umut Bütün, Kuşadası Belediye Başkanı Fuat Akdoğan, Didim Belediye Başkan Vekili Taner Küsmez, Karacasu Belediye Başkanı Emin Mete, Davutlar Belediye Başkanı Tuncay Uysal, Güzelçamlı Belediye Başkanı Bayram Bayaözlü, Aydın Vali Yardımcısı Mesut Kırcalı, Kuşadası Emniyet
  Müdürü Şenol Zeybek ile Aydın ve ilçelerinde görevli kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile turizm sektörü temsilcileri katıldı.
  Toplantının açılış konuşmasını yapan Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürü Nuri Aktakka, ile gelen turist sayısının bir önceki yıla oranla yüzde 27 oranında artış gösterdiğini söyledi. Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürü Nuri Aktakka ayrıca, Aydın ili ve ilçelerinde tarihi yerlerde devam eden kazı çalışmaları hakkında da detaylı açıklamalar yaptı.
  Aydın Valisi Mustafa Malay ise, tüm sektör temsilcilerini uyararak turizmi olumsuz etkileyecek ve baltalayacak her türlü olaydan kaçınılmasını istedi. Turisti yolunacak kaz olarak görmenin büyük bir yanlış ve hata olduğunu vurgulayan Aydın Valisi Mustafa Malay, "Turisti rahatsız ediyoruz, esir ediyoruz. Turist esir değil. Turist ülkemize yemeye, içmeye, eğlenmeye, dinlenmeye ve tarihi yerleri gezmeye geliyor. Ama bir uygulamalarımız turisti esir ediyoruz. Turizmi olumsuz yönde etkileyen unsurlarla etkin
  bir mücadele içerisindeyiz. Bu uygulamamızdan kesinlikle taviz yok. Biz işyerlerini kapatmak istemiyoruz ama herkes de kurallara uyacak " dedi.
  Konuşmasında turizm sektöründe çalışan işyerlerini ve tesis sahiplerini uyaran Aydın Valisi Mustafa Malay, ayrıca her şey dahil sisteminin de turizme büyük darbe vurduğunu ve büyük bir israfa yol açtığını savundu.
  Yaklaşık 3 saat süren Aydın İl Turizm Koordinasyon Kurulu Toplantısı'nda kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile turizm sektörü yöneticileri 2007 turizm sezonunun genel bir değerlendirmesini yapıp, 2008 yılında alınması gereken önlemleri içeren konuşmalar yaptı.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim