• BIST 90.182
 • Altın 147,216
 • Dolar 3,6478
 • Euro 3,9515

  Törenler Mukan Perinçek'te

  31.03.2008 19:28
  Törenler Mukan Perinçekte
  Geçtiğimiz hafta içerisinde toplanan Aydın Kutlama Komitesi, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” törenlerinin bu yıl Aydınspor Mukan Perinçek Stadyumu'na yapılmasını kararlaştırdı.
  Törenler Mukan Perinçek'te Törenler Mukan Perinçek'te Törenler Mukan Perinçek'te

  İlde yıllardır milli bayram ve kutlama törenlerin yapıldığı Aydın Adnan Menderes Stadyumu'nun 2007 yılı içerisinde bakıma alınması ve 2008 Aralık ayına kadar sahanın spor müsabakaları ve kutlama törenlerinin yapılamayacağının teknik raporlarla belirtilmesinin ardından arayışlara başlayan komisyon üyeleri, tercihini halen Aydınspor'un da maçlarını oynadığı bu sahadan yana kullandı.
  Alınan komisyon kararını açıklayan Aydın Kutlama Komitesi Başkanı ve Vali Yardımcısı Mesut Kırcalı, Adnan Menderes Stadyumu hakkındaki kullanılamaz raporunun ellerine ulaşmasının ardından bu yılki törenlerin nerede yapılacağının tespiti için toplandıklarını söyledi. Vali Mustafa Malay'ın talimatı ile karşılıklı görüşme ve yazışmaların başladığını hatırlatan Kırcalı, “Yaptığımız inceleme ve araştırmalar sonucunda bu yılki 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarının Atatürk Meydanı veya Mukan Perinçek Stadyumu'nda yapılması fikri ortaya çıktı. Alanın küçük ve zeminin beton olması ile seyirci tribünlerinin olmaması nedeniyle kutlamaların Atatürk Meydanı'nda yapılmasının uygun olmayacağı görüşünün hakim olması üzerine komisyon üyeleri, törenlerin Mukan Perinçek Stadyumu'nda yapılması için çalışmalara başladı. Bu stadyumun bir vakfa ait olduğu ve kullanımının Aydınspor'a tahsis edilmiş olması nedeniyle gerekli yazışmalar yapılarak, törenlerin burada yapılması için gerekli izin alındı. Törenler sırasında her hangi bir aksaklık ve güvenlik sorununun yaşanması için ilgili kurumlar bilgilendirilerek, hazırlıklar tamamlandı. Bu sayede çocuklarımızın rahatça gösterilerini sergileyebileceği bir alanın belirlenmiş oldu. Vatandaşlarımızı 23 Nisan Ulusal egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarını izlemek için bu yıl Mukan Perinçek Stadyumu'na davet ediyoruz” dedi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim