• BIST 79.780
 • Altın 125,578
 • Dolar 3,0811
 • Euro 3,3456

  Toplantıda ANAP'lı ağırlığı!

  22.12.2008 14:48
  Toplantıda ANAPlı ağırlığı!
  AK Parti’den Aydın Belediye Başkan aday adaylığı başvurusunu geçtiğimiz Perşembe günü AK Parti Genel Merkezi’ne yapan Aydın Sanayi Odası Meclis Başkanı Yalçın Pekgüzel, bugün AK Parti Aydın Merkez İlçe Teşkilatı’nda partililerle bir araya geldi.
  Toplantıda ANAP'lı ağırlığı! Toplantıda ANAP'lı ağırlığı! Toplantıda ANAP'lı ağırlığı!

  Toplantı sırasında Pekgüzel"i İl Kadın Kolları Başkanı Demet Pilevneli, Merkez İlçe Başkanı Hakkı Aslan, sivil toplum örgütü temsilcileri, oda başkanları ve partililer yalnız bırakmadı.  Pekgüzel'in  basın toplantısına ANAP'lı arkadaşları da büyük ilgi gödterdiği dikkatlerden kaçmadı.
  AK Parti Genel Merkezi"ne yaptığı başvuru belgesinin bir örneğini Merkez İlçe Başkanı Aslan"a teslim eden Pekgüzel, yaklaşık 3 bin 500 Aydınlı ile yaptıkları anket neticesinde Aydınlıların mutlu olmadığı gerçeğinin ortaya çıktığını söyledi.

  Aydınlıların umudunu kaybetmiş durumda olduğunu savunan Pekgüzel, “Aydınlının yıllardır beklediği yerel kalkınma hamlesi birbirinden farklı yönetim biçimlerine rağmen gerçekleşememiştir. Aydın bütün imkan ve kaynaklarına rağmen Avrupa"nın ortasındaki Arnavutluk gibi kıt ve kısır kalmıştır. Çünkü Aydın küçük hedeflerle, boş vaatlerle ve politik kavgalarla yıllardır oyalanıp durmuştur. Aydın; Türkiye ihracatında çok büyük yer tutan tarımsal ürünleriyle bile hatırlanamadığı gibi örneklerine Kayseri, Konya, Denizli, Gaziantep gibi illerde şahit olduğumuz belediyecilik yöntemleriyle de anılmamaktadır. Aydın neredeyse yok kabul edilmektedir. Birileri Aydın"ın menfaatlerini bir kenara bırakıp, bu güzel memleketi kısır çekişmelerle kendi içine hapsetmiştir” dedi.
  Çocuklara bırakılmak istenen Aydın"ın bu şekilde olmaması gerektiğini ileri süren Pekgüzel, belediyelerin varoluş amacının her şeyden önce hizmet etmek olduğuna dikkat çekti. Belediyelerin asla birilerinin cebine veya başka birilerinin iktidar hırsına hizmet etmemesi gerektiğinin altını çizen Pekgüzel, “Bugüne kadar uygulanan yöntemler doğru olsaydı, Aydın gelişmiş olmaz mıydı? Üç maymunu oynamanın hiç sırası değildir. Yirmi yıl sonra çocuklarımıza Stocholm, Brüksel, Münih veya Amsterdam gibi bir Aydın teslim etmez isek bunun sorumlusu ilan edilecek olanlar bugünkü Aydınlılar olacaktır. Üretimi bilen ve üretmeden gelişmenin farkında olan birisi olarak elimi Aydın için taşın altına koyuyorum.Aydın"ın yarını bekleyecek tahammülü yoktur” diye konuştu.

  Pekgüzel daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim