• BIST 93.803
 • Altın 146,647
 • Dolar 3,5756
 • Euro 3,8746

  TOKİ Başkanı Aydın'da

  26.04.2008 08:02
  TOKİ Başkanı Aydında
  Toplu Konut İdaresi Başkanı Erdoğan Bayraktar, Aydın merkezinde yapımı tamamlanan 600 konutluk TOKİ inşaatlarında incelemelerde bulundu.
  TOKİ Başkanı Aydın'da TOKİ Başkanı Aydın'da TOKİ Başkanı Aydın'da

  Yetkililerden bilgi alan Bayraktar, inşaat kalitesinin iyi ancak diğer illerdekine göre biraz daha kötü seviyede olduğunu ifade etti. Bayraktar, inşaatı tamamlanan konutların hak sahiplerine Mayıs ayından itibaren teslim edilmeye başlanacağını müjdeledi.
  Afyon, Uşak, Denizli, Aydın, Muğla, İzmir ve Manisa illerini kapsayan 6 günlük şantiye incelemeleri kapsamında Aydın'a geldiğini açıklayan TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar, işletmelerdeki sorunları bizzat yerinde tespit ettiklerini söyledi. İl genelindeki TOKİ yatırımları hakkında bilgi veren Bayraktar, Aydın'da beş ayrı şantiyede çalışma yapıldığını ifade etti. Acarlar, Söke-Yenidoğan ve merkez şantiyesindeki inşaat çalışmalarının sona erdiğini anlatan Bayraktar; Bozdoğan ve Karacasu ilçelerindeki
  çalışmaların sürdüğüne değindi. Aydın merkezde yapılan konutların tamamının satıldığını duyuran Bayraktar, bu konutların teslimlerine 7-8 Mayıs 2008 tarihinden itibaren başlanılacağını haber verdi. Bu projelere ek olarak başta Aydın merkezde alt gelir düzeyine yönelik konut inşaatı olmak üzere birçok yeni projeler olduğunu belirten Bayraktar, şöyle konuştu: "Merkeze 150 yatak kapasiteli kadın ve çocuk hastanesi yapacağız. Bu projenin ihale tarihi birkaç gün içinde belli olacak. Nazilli'de 32
  derslikli bir lise, Umurlu beldesinde 24 derslikli ilköğretim okulu, Nazilli Engelsiz Yaşam Merkezi ve Nazilli Toplum Merkezi projelerinde önemli mesafe alındı. Ayrıca; Acarlar beldesinde 100, Adnan Menderes Üniversitesi yerleşkesinde 250, Çeştepe beldesinde 400, Didim'de 768, Akyeniköy beldesinde 504, İncirliova'da 150, Nazilli'de 200 ve İsabeyli'de de 150 konutluk olmak üzere toplam 2 bin 572 adet konut inşa edeceğiz. Yeni inşaatların yanı sıra Kuşadası ilçemizde bin 500 konutluk gecekondu dönüşüm
  projesini önümüzdeki süreç içerisinde hayata geçirmiş olacağız. Tüm bu çalışmalarımızla birlikte Aydın'da yapacak olduğumuz yatırım artarak devam edecek."
  Aydın merkezde yapılan 600 konutluk inşaatın işçiliğinin kendisini çok memnun etmediğini ifade eden TOKİ Başkanı Bayraktar, işçilik kalitesinin diğer illerin biraz daha gerisinde olduğunu söyledi. Aynı firmaya ait Adapazarı'ndaki inşaatın çok iyi durumda olduğunu hatırlatan Bayraktar, şöyle konuştu: "Buradaki işçilik beni çok tatmin etmedi. Biraz boyada sıkıntı ve cephelerde kusmalar da var. Sınıfı geçer ama kurul kararıyla ancak. Diğer türlü işçilik çok iyi değil. Yüz üzerinden 60-65 seviyelerinde."
  Aydın'da inşaat çalışmalarının yapıldığı bölgede çok şiddetli kum fırtınalarının olduğuna işaret eden şantiye yetkilisi, bu nedenle istedikleri gibi çalışma yapamadıklarını ileri sürdü. Yetkililer, boyadaki bazı kusurların haricinde konutlardaki kalitenin en üst seviyede olduğunu beyan etti. TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar, Aydın'daki incelemelerinin ardından İzmir'e gitti.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim