• BIST 108.392
 • Altın 142,851
 • Dolar 3,5345
 • Euro 4,1192

  Tıp fakültesi için kampanya

  06.12.2008 08:59
  Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi'nin yaklaşık 10 yıldır devam eden inşaat çalışmalarında son aşamaya gelinirken, hastanenin 2009 yılı Mayıs ayında hizmete açılabileceği belirtildi.
  Tıp fakültesi için kampanya
  Tıp fakültesi için kampanya Tıp fakültesi için kampanya Tıp fakültesi için kampanya

  Hastanenin tefriş çalışmaları için "Bir Oda Da Den Donat" kampanyası başlatan ADÜ yönetimine 5 odanın masrafını üstlenen Belediye Başkanı İlhami Ortekin"den destek geldi.
  Hastaneyi daha kısa bir sürede hizmete açabilmek için hayırsever vatandaşlardan destek beklediklerini ifade eden ADÜ Rektörü Prof. Dr. Şükrü Boylu, 250 oda ve 550 yatak kapasiteli hastanenin ilin ve bölgenin sağlık sorunlarının çözümüne ciddi anlamda katkı sağlayacağını söyledi. Yaklaşık 10 bin YTL olan tefriş bedelini üstlenen kişilerin isimlerinin odalara verileceğini belirten Boylu, "Mevcut binamızın yetersizliği nedeniyle hizmet veremez hale geldik. Yeni hastanenin yüzde 95 gerçekleşmesi bitti. Donanım ve diğer alt yapı hizmetleri için kaynak sıkıntımız var bunu aşmaya uğraşıyoruz. Oda teşrifi yardımları bizim için çok önemli bu konu da herkesten destek bekliyoruz. 250 odamız 550 yatağımız var. İhtiyaç halinde yatak sayısı 650'ye yükseltilebilecek. Tüm sivil toplum kuruluşu ve Aydınlılardan bu konuda destek bekliyoruz. Şuana kadar 15-20 odanın teşrifi üstlenildi. En kısa sürede bu binayı hizmete açabilirsek şuan ki mevcut binamız ve Adnan Menderes Mahalle Konağı ile birlikte üç ayrı noktada hizmetlerimizi sürdüreceğiz" dedi.
  ADÜ Tıp Fakültesi Hastanesi"nin yeni binasının 2009 yılı bahar aylarında hizmete açılabileceğini beyan eden Boylu, “Hastaneyi geçen yıl Haziran ayında açmayı planladık. Ancak bazı sorunlar nedeniyle ertelemek zorunda kaldık. Geçen yıl 20 milyon YTL kaynak aktarmamıza rağmen, bu noktaya ancak gelebildik. Önümüzdeki yıl öngörülen kaynaklar aktarılırsa, sorunsuz olarak 2009 yılı bahar aylarında hastanemizi tamamıyla hizmete açabileceğiz. Sökeliler ilçeye kazandırılan hastane için çok kısa bir sürede 1,5 trilyon topladırlar. İlçeye Avrupa standartlarında modern bir hastane kazandırıldı. Sökelilerin sağlık hizmetlerine verdiği önem herkese örnek olmalı” diye konuştu.
  ADÜ Tıp Fakültesi Hastanesi"nin tamamlanması konusunda daha önceden de destek verme sözü veren Başkan İlhami Ortekin, yeni hastane binasında 5 odanın tefriş masraflarını üstleneceğini açıkladı. Yaklaşık 50 bin YTL değerindeki bağışını yapabilmek için ADÜ yetkililerin gerekli hazırlıkları yapmasını isteyen Ortekin, şunları söyledi: “ADÜ Tıp Fakültesi Hastanesi'nin bir an önce tamamlanarak hizmete başlayabilmesi için desteğe ihtiyaç var. Ben tüm Aydın halkını ve hayırseverleri bu kampanyaya destek vermeye davet ediyorum. Hastane tamamlandığında Aydın ve bölgemiz çağdaş ve modern bir hastaneye kavuşacak. Bu hastane bir bölge hastanesi olması hasebiyle büyük bir eksikliği dolduracak”

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim