• BIST 107.041
 • Altın 142,708
 • Dolar 3,5625
 • Euro 4,1456

  THK'nin 84. yıldönümü

  19.02.2009 16:16
  Türk Hava Kurumu’nun (THK) 84. kuruluş yıldönümü Pazartesi günü THK Nazilli Şubesinde düzenlenen çeşitli törenlerle ve ziyaretlerle kutlandı.
  THKnin 84. yıldönümü
  THK'nin 84. yıldönümü THK'nin 84. yıldönümü THK'nin 84. yıldönümü

  Kurumun Nazilli Şube Başkanı Ergün Özyılmaz ve yönetim kurulu üyeleri İlçe Kaymakamı Caner Yıldız ve İlçe Emniyet Müdürü Abdullah Günal"ı ziyaret ettiler.
  THK 84. kuruluş yıldönümü Pazartesi günü THK Nazilli Şubesinde düzenlenen törenle başladı. İstasyon Meydanındaki Atatürk Anıtı"na saat çelenk sunularak saygı duruşunda bulunuldu. Törenin ardından Nazilli Kaymakamı Caner Yıldız ve İlçe Emniyet Müdürü Abdullah Günal"ı makamlarında ziyaret eden THK Nazilli Şube Yönetim Kurulu, desteklerinden dolayı teşekkürlerini sundular.
  Ziyarette konuşan Nazilli Şube Başkanı Ergün Özyılmaz, Atatürk"ün 16 Şubat 1925 tarihinde kurulan THK"nın temellerinin aslında 1910"lu yıllarda atıldığını belirterek “Atatürk, Trablusgarp Savaşı"nın kaybedilmesinde etkin rol oynayan İtalyan uçaklarını gördüğünde düşünce bazında temelleri atmıştır. "Bugün, bölgesinde düşmanlarını titreterek, bizleri onurlandıran güçlü bir Hava Kuvvetimiz varsa, Sivil Havacılığımız ve Havacılık Sanayimiz sürekli gelişim içerisindeyse, temelinde Türk Hava Kurumu vardır" deme hakkını kendimizde görüyor ve bununla gururlanıyoruz. 84 yıllık bu Atatürk kurumunun yöneticileri olarak, gözleri, gönülleri ve beyinleri her zaman yüksekleri ve ileriyi hedefleyen bireyler yetiştirilmesine katkı sağladığımıza inanıyor, bununla da gurur duyuyoruz” dedi.
  Başkan Özyılmaz, 2007 yılında yangın uçağı alım kampanyasının duyurusunun yapıldığını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü “Havadan yangın söndürme, organ nakli ve hava ambulans alanlarında THK; üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmektedir. Desteklendiği takdirde daha fazlasını yapabilecek yetenektedir. Bu noktada en uygun çözüm; mevcut havadan yangın söndürme filosunun, en kısa zamanda Amfibik Uçaklar ile çeşitlendirilmesidir. THK"nın hedefi; 12 adet Amfibik yangın söndürme uçağına sahip olmaktır. CL-215 tipi 5 adet uçağın alımını gerçekleştirdik. Başlangıcı beş uçakla yaptık, Hedefimiz 12 uçak. Bu hedefe ulaşma yolunda ağır ancak güvenli adımlarla ilerleyeceğiz”

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim